Automatický náhledový obrázek z videa

Ač je někdy hledání vhodného náhledového obrázku otravné, většina šablon vypadá nejlépe právě při jeho použití. Některé šablony mohou dokonce náhledový obrázek vyžadovat pro správné zobrazení všech prvků stránky. Především u různých videowebů může být hon za obrázkem utrpením.

Představíme si proto plugin Automatic Featured Images from Videos, který vyvinula společnost WebDevStudios. Plugin funguje ihned po nainstalování a dokáže vytvořit náhledový obrázek z youtube nebo vimeo videa. Stačí, když se video nachází kdekoliv v článku mezi prvními 1000 znaky.

Plugin pracuje samostatně na pozadí a neruší vás žádným nastavováním. Plugin jsem otestoval a fungoval přesně podle očekávání. V editoru (ať už HTML nebo vizuálním) jsem vložil odkaz na video a po uložení konceptu už byl náhledový obrázek připojený k příspěvku (viz obrázek níže).

autothumb
obrazek

Prozatím lze vkládat pouze celé URL adresy daného videa (a celé embed kódy), tedy nikoliv přes různé zkracovače URL. To ale plánují vývojáři do budoucna změnit a přidat podporu i pro krácené adresy. Také chystají plnou podporu mnoha dalších rozšířených video služeb.

Vzhledem k tomu, že jsou dnes videoweby všech zaměření poměrně populární, může se Automatic Featured Images hodit.

Napište vaše zkušenosti, máte tipy na další podobné pluginy, nebo náhledové obrázky řešíte úplně jinak?

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru