WordPress návody

Automatický náhledový obrázek z videa

Autor příspěvku Martin H.

Ač je někdy hledání vhodného náhledového obrázku otravné, většina šablon vypadá nejlépe právě při jeho použití. Některé šablony mohou dokonce náhledový obrázek vyžadovat pro správné zobrazení všech prvků stránky. Především u různých videowebů může být hon za obrázkem utrpením.

Představíme si proto plugin Automatic Featured Images from Videos, který vyvinula společnost WebDevStudios. Plugin funguje ihned po nainstalování a dokáže vytvořit náhledový obrázek z youtube nebo vimeo videa. Stačí, když se video nachází kdekoliv v článku mezi prvními 1000 znaky.

Plugin pracuje samostatně na pozadí a neruší vás žádným nastavováním. Plugin jsem otestoval a fungoval přesně podle očekávání. V editoru (ať už HTML nebo vizuálním) jsem vložil odkaz na video a po uložení konceptu už byl náhledový obrázek připojený k příspěvku (viz obrázek níže).

autothumb
obrazek

Prozatím lze vkládat pouze celé URL adresy daného videa (a celé embed kódy), tedy nikoliv přes různé zkracovače URL. To ale plánují vývojáři do budoucna změnit a přidat podporu i pro krácené adresy. Také chystají plnou podporu mnoha dalších rozšířených video služeb.

Vzhledem k tomu, že jsou dnes videoweby všech zaměření poměrně populární, může se Automatic Featured Images hodit.

Napište vaše zkušenosti, máte tipy na další podobné pluginy, nebo náhledové obrázky řešíte úplně jinak?

O autorovi

Martin H.

Hobby programátor, IT nadšenec a nepoučitelný kritik.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!