Chybné zobrazení fontu

Dobrý den, před nedávnem se na mých stránkách začal chybně zobrazovat text a znaky diakritiky. K tomuto problému začalo docházet jakékoliv přičinění, pravděpodobně k tomu muselo dojít vlivem nějaké automatické aktualizace ve WordPressu. Stránky mám vytvořené na zakoupeném templatu s defaultně nastaveným fontem (ten jsem nikdy neměnil). Zvláštní je, že pokud jdu do úpravy šablony, tak náhled stránky, který tam je, má font a znaky diakritiky zcela v pořádku. Pokud jdu ale do “úpravy stránky” a zobrazím její náhled, tak tam už je font a znaky diakritiky “rozhozený”. Máte s tímto prosím nějakou zkušenost? Předem moc děkuji za jakoukoliv pomoc a radu. Tomáš.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

1 názor na “Chybné zobrazení fontu”

 1. Dobrý den Tomáši,

  váš problém s chybným zobrazením textu a znaků diakritiky na webových stránkách ve WordPressu může mít několik příčin. Zde je několik kroků, které můžete podniknout, abyste tento problém vyřešili:

  Ověření nastavení kódování: Ujistěte se, že vaše stránky používají správné kódování znaků, obvykle UTF-8. Toto nastavení najdete v souboru wp-config.php vaší instalace WordPress, kde by mělo být definováno define(‘DB_CHARSET’, ‘utf8’);. Pokud zde uvidíte něco jiného, změňte to na ‘utf8mb4’, pokud vaše verze MySQL to podporuje, což je modernější a lepší formát pro podporu všech znaků, včetně emoji.

  Problémy s fonty: Zkuste ručně nastavit fonty ve vaší šabloně WordPress, abyste zjistili, zda problém přetrvává i při použití jiných fontů. Možná zjistíte, že defaultní font šablony je nyní z nějakého důvodu nekompatibilní.

  Kontrola pluginů: Některé pluginy mohou zasahovat do způsobu, jakým WordPress zpracovává fonty nebo textové řetězce. Zkuste dočasně deaktivovat všechny pluginy a postupně je aktivovat, abyste zjistili, zda některý z nich způsobuje tento problém.

  Kontrola konzole prohlížeče: Použijte nástroje pro vývojáře ve vašem webovém prohlížeči (obvykle dostupné stisknutím F12) a podívejte se do konzole na chyby. Může se stát, že načítání fontů je blokováno z důvodu chyb CORS nebo že soubory fontů nejsou správně načteny.

  Obnova šablony nebo WordPressu: Pokud vše ostatní selže, zvažte obnovu vaší šablony. Před takovým krokem nezapomeňte provést zálohu vaší stránky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru