CZ doména

Ivana Temelková zeptal se před 5 roky

Zdravím, jsem co se WordPressu týče úplný začátečník, ráda bych se zaptala…
Pokud vytvořím stránku přes WordPress, ale chci CZ doménu, jak to prosím udělám? Našla jsem návod, kde je ale napsáno, že je to možné pouze ve vyšší verzi, což znamená, že musím platit za WP i za následný webhosting jinde?

Předem díky za vaše odpovědi.

2 Odpovědi
Dominik Štoller z WP-RÁDCE odpověděl před 5 roky

Dobrý den, za WordPress se neplatí. Platí se jen za doménu, kterou si vyberete a následně koupíte. Po koupení domény například u hostingu cesky-hosting.cz si v administraci webu nainstalujete WordPress, který hosing nabízí a je zcela ZDARMA. Instalace proběhne během pár minut, a pak už se můžete pustit do tvorby webu. Obvykle bývá úprava webu na adresehttp://VašeDoména.cz/wp-admin, ale u každých hostingů to může být jiné.

Doufám, že jsem Vám aspoň trochu pomohl s tímto problémem. Zdravím!

Odpověd z webu: WP-RÁDCE

Ivana Temelková odpověděl před 5 roky

Hezký večer, moc děkuji za Vaši odpověď. Napadá mě další otázka… co když jsem s tvorbou stránek již začala, jen teď momentálně mám „stránka.wordpress.com“ a ráda bych ten jejich dodatek změnila na „stránka.cz“? Přímo na stránkách WP samozřejmě jde upgradovat účet, čímž se adresa zkrátí, nicméně tam není možnost volby české domény, což mi celkem vadí.
Je tu i nějaká možnost nynější projekt jakoby vložit na doménu, či musím začít od znovu podle Vašeho návodu, tedy nejdříve doména, pak tvorba ve WordPressu?

Moc děkuji za Vaši odpověď.

Vaše odpověď

16 + 10 =

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.