Deprecated: Funkce block_categories není podporována už od verze 5.8.0! Použijte prosím raději funkci block_categories_all.

Dobrý den, věděl by někdo, co s tím, prosím? Objevuje se to před editací nemovitosti. Děkuji. Deprecated: Funkce block_categories není podporována už od verze 5.8.0! Použijte prosím raději funkci block_categories_all.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

3 názory na “Deprecated: Funkce block_categories není podporována už od verze 5.8.0! Použijte prosím raději funkci block_categories_all.”

 1. Dobrý den,

  chybové hlášení, které vidíte, informuje, že funkce block_categories je zastaralá (deprecated) a od verze WordPress 5.8.0 byste místo ní měli používat funkci block_categories_all. Zastaralé funkce jsou často ponechány ve WordPressu po nějakou dobu pro zpětnou kompatibilitu, ale je doporučeno aktualizovat kód, aby se předešlo potenciálním problémům v budoucnu.

  Pro vyřešení tohoto problému upravit přímo zdrojový kód.

  Pokud se nejedná o nějakou vlastní funkci, je pravděpodobné, že používáte starší komponenty webu, které již autor neaktualizuje. Pokud je tomu tak, doporučuji zvážit výměnu.

  1. martin.fikac

   Dobrý den, děkuji za zprávu. Myslíte, že se to může týkat šablony, pluginu nebo WordPress? Mohlo by se jednat o toto?

   Old filters
   allowed_block_types
   block_categories
   block_editor_preload_paths
   block_editor_settings

   New filters are introduced that are context-aware:
   allowed_block_types_all
   block_categories_all
   block_editor_rest_api_preload_paths
   block_editor_settings_all

   1. Ano, problém, který popisujete, může souviset jak se šablonou, tak s pluginem nebo přímo s jádrem WordPressu. Změny, na které poukazujete, jsou součástí snahy WordPressu o modernizaci a zvýšení kontextové povědomosti filtrů. Doporučuje se aktualizovat šablony a pluginy, aby využívaly nové verze filtrů (například block_categories_all místo block_categories), což pomáhá zajistit lepší kompatibilitu a využití nových funkcí WordPressu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru