Editace stránky rubriky

Jarda zeptal se před 6 měsíců

Ahoj všem, chtěl bych požádat o pomoc ohledně editace stránky rubriky. Každá rubrika má svou stránku, ale vůbec nevím, kde by bylo možné ji editovat. V horním menu standardně volba není, zkusil jsem např. builder Elementor, ale ten tu volbu taky nezpřístupní.

Šablonu používám Mesmerize v neplacené verzi.

Napadlo mě to obejít tak, že si vytvořím novou stránku, kde pomocí pluginu promítnu výpis příspěvků a stránku upravím dle potřeb. Ale trochu mi to ztrácí smysl, když rubriky generují své stránky a mám obavy, aby to nebylo pro SEO matoucí.

Dokázal by někdo poradit?
Díky a pěkný den.

2 Odpovědi
Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 6 měsíců

Ahoj, 
standardně je výpis stránky rubriky automaticky dle šablony a upravuje se maximálně v Příspěvky -> Rubriky.
Nicméně některé page buildery umožňují strukturu předělat (například funkce Theme Builder v Divi), ale pak se to dělá vždy specificky přes daný page builder.
Další možností je přímá úprava šablony přes child šablonu, ale to je spíše pro znalé programování a kódování.
Řešení co píšeš ty je z hlediska SEO takové zrádnější, protože pak to co ti generuje WP vlastně všechno musíš přesměrovávat na vlastní stránky.

Jarda odpověděl před 6 měsíců

Ahoj, díky za rychlou odpověď. No, je škoda, že to WordPress neumožňuje v základu. DIVI plánujeme do budoucna, zatím se snažíme využít potenciál toho, co je zdarma. Napadlo mě to upravit v té šabloně úpravou kódu, ale potřeboval bych se v tom umět zorientovat. Jsou někde k dispozici manuály, jak se orientovat ve struktuře šablony a kde přesně mohu editovat např. pohled, který generují rubriky? Co jsem se díval, tak šablona třeba nemá soubor s názvem „category.php“. 😀 A jaké další buildery by to mohly zvládnout? Něco co je třeba free a bohatě postačí pro jednoduchou editaci. 🙂

Moc děkuji.

Vaše odpověď

9 + 1 =