Nastavení zaokrouhlování DPH ve Woocommerce

WordPress PoradnaKategorie dotazu: PluginyNastavení zaokrouhlování DPH ve Woocommerce
Matušková zeptal se před 2 roky

Dobrý den, potřebovala bych poradit jak správně nastavit ve Woocommerce DPH, zobrazuje se mi špatný součet položek v mezisoučtu nebo v Celkové ceně na konci.
Někdy se tam odchylka neudělá a jindy ano (záleží to na kombinaci produktů respektive cen, (odchylka je někdy 0, jindy 1 nebo 2 Kč), zřejmě to souvisí se zaokrouhlováním DPH.
Pokud v sekci Woocommerce/nastaveni/Daň/ nezaškrtnu Zaokrouhlit daň až v mezisoučtu, tak je mezisoučet produktů špatně 558Kč a Cena celkem je správně 556Kč (tzn. o 2 Kč méně), mělo by to být oboje 556Kč

V případě, že v nastavení DPH zaškrtnu zaokrouhlit daň až v mezisoučtu, tak je mezisoučet správně 556Kč a Cena celkem špatně 554Kč (tzn. o 2 Kč méně), mělo by to být oboje 556Kč.

Ceny produktů v sekci produkty jsem zadávala včetně DPH.

Prosím o radu, kde by mohla být chyba a jak to opravit.
Děkuji.
Matušková

1 Odpovědi
Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 2 roky

Dobrý den,
ve WooCommerce můžete nastavit počet desetinných míst,  se kterými počítá. Pro Kč je vhodné nastavit 2 desetinná místa, aby nedocházelo k chybám zaokrouhlení.

Vaše odpověď

7 + 11 =

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.