Obrázky na FTP – velký objem

WordPress PoradnaKategorie dotazu: WordPress obecněObrázky na FTP – velký objem
Veronika zeptal se před 8 měsíců

Hezký den,
moc prosím o radu. Zjistila jsem, že moje média nahraná ve wordpressu (pouze obrázky) jsou velmi objemná (až 3 GB). Tak jsem to zkoumala na FTP a zjistila, že mám z každého obrázku několik kopií v různých rozměrech (někdy až 12). Některé mi pravděpodobně udělal plugin SMUSH, některé vím, že si dělá WordPress sám.
Ráda bych změnila šablonu, protože ta, co mám, už není 4 roky aktualizovaná. Je možné, že si nová šablona po instalaci vytvoří zase další rozměry obrázků? A ty staré obrázky tam zůstanou? To znamená, že se mi objem médií opět zvýší?
Dá se to nějak optimalizovat/promazat nepoužívané rozměry obrázků?
Mám jich na webu přes 1660, takže si neumím představit, že bych to dělala ručně. A jak vše nastavit tak, aby se mi v budoucnu nedělalo tolik kopií?

Začala jsem to řešit, protože mi nefungovalo zálohování. Myslela jsem, že kvůli velkému objemu webu.

(Upozorňuju, že jsem pouhý uživatel, dalo by se říci počítačová blondýna, co dělá vše ve stylu pokus-omyl, takže odborným frázím moc nerozumím.)

Předem moc děkuju za rady!

4 Odpovědi
Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 8 měsíců

Dobrý den,
po změně šablony je potřeba vygenerovat náhledové obrázky znovu, protože je pravděpodobné, že je šablona potřebuje v jiných formátech.
Je k tomu plugin https://wordpress.org/plugins/regenerate-thumbnails-advanced/ , který umí smazat staré náhledové obrázky a nové, potřebné, vygenerovat znovu dle požadavků nové šablony.

Veronika odpověděl před 8 měsíců

Hezký den,
děkuji za odpověď. Dělá prosím plugin, který doporučujete, to samé jako plugin “Force Regenerate Thumbnails”? A který z nich je lepší? Oba dva mají dobré recenze, ale najdou se i tací, kterým to buď nefungovalo nebo třeba i vymazalo potřebné obrázky atp. Trochu se bojím. 🙂

Veronika odpověděl před 8 měsíců

Hezký den,
děkuji za odpověď, Tomáši. Dělá prosím plugin, který doporučujete, to samé jako plugin „Force Regenerate Thumbnails“? A který z nich je lepší? Oba dva mají dobré recenze, ale najdou se i tací, kterým to buď nefungovalo nebo třeba i vymazalo potřebné obrázky atp. Trochu se bojím. 🙂

Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 8 měsíců

Ano, dělají to samé. Používám běžně oba.

Vaše odpověď

8 + 17 =