Používání a nastavení náhledů

WordPress PoradnaKategorie dotazu: WordPress obecněPoužívání a nastavení náhledů
Frog zeptal se před 6 roky

Zdravím, potřeboval bych poradit s jednou věcí, s kterou si zatím nevím rady, tak pokud by někdo věděl, budu moc rád:) Používám šablonu Merlin, ale bude to spíš obecný problém. Když vložím featured image a nastavím mu beside post, vše funguje v počítači jak má a náhledy jsou krásně vlevo vedle článku. Problém je, že když to zkusím na mobilu či tabletu, vždy zůstanou nahoře vlevo nad nadpisem. Hledal jsem správnou třídu, kde to opravit, ale nepovedlo se. Nějaké rady? K tomu se váže druhá věc. I když mám vložený náhledový obrázek řekněme 130×130, tak když dám sdílet, facebook i google plus to vesele ignorujou a buď tam nacpou hlavičku blogu (ještě blbě) nebo nic nebo prostě něco, co se jim líbí víc:D Snažil jsem se najít něco na netu, ale je to pro mě hrozně zmatečné a neorientuju se v tom. Díky předem.
Odkaz na testovací web zde: hologram1986.funsite.cz

8 Odpovědi
Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 6 roky

Zdravím,
1/ style.css řádek 2818 odstranit to float:none;
2/ je dobré k tomu využít plugin, který nastavuje tyto informace pro sociální sítě, například Yoast SEO to umí, ale ten obrázek je dost malý co nahráváte. Myslím, že by měl být větší a možná i kvůli jeho velikosti ho ignorují.

Frog odpověděl před 6 roky

Ok, vyzkousim. Dekuju mockrat:) Obrazek jsem zmensil schvalne, nebot nechci prilis velky nahled vedle erxceptu ci jak se to jmenuje. Ale pokud se to da nejak nastavit pluginem a nechat velky pro fb, tim lepe:)

Frog odpověděl před 6 roky

Začnu nejprve úspěchem. Smazání floatu opravdu pomohlo a obrázek je vlevo a nechá se obtékat textem:) Avšak je hrozně obrovský. Kde mohu nastavit velikost toho náhledového obrázku? Při nahrávání můžu nastavit ledacos, ale toto ne. Pouze ho fyzicky zmenšit a to zas bude vadit pro sdílení. 
A k pluginu. Vyzkoušel jsem ho a vypadá slibně, ale ztrácím se v množství nastavení apod. Každopádně pokud vložím jeden obrázek jako náhled a jiný přímo do textu, většinou se zobrazí náhledový, ale ne vždy. Někdy ho přebije ten v článku. Je v tom nějaký systém, kdy co se použije? Zatím mám dojem, že si to fb chroupe jak se mu zalíbí:D G+ funguje při výběru asi lépe.
Každopádně děkuji za snahu a čas. Je super, že ti znalejší zakládají podobné poradny a snaží se nám ostatním nezištně pomoct vyřešit počáteční problémy, než se tím sami nějak prokoušeme, fakt díky moc:)

Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 6 roky

K tomu velkému obrázku, bude třeba v šabloně udělat thumbnail a ten pak vložit do stránky. Tím pak WordPress zajistí správnou velikost obrázku tam kde potřebujete, ale náhledový obrázek pro sociální sítě by měl zůstat pořád velký. 
Bohužel toto není už moc úprava pro začátečníka. Doporučuji si proto někoho najmout, práce by neměla překročit 1hodinu.
S tím pluginem, myslím, že Yoast má pod vizuálním editorem prostor pro nahrání obrázku pro sociální sítě.

Frog odpověděl před 6 roky

Ještě jednou zdravím. Docela začínám chápat to nastavování obrázků pro náhledy a podobně. Je to trošku složitější, než blogger, ale půjde to. I s debuggerem fb si vyhraju. Jestli ale mohu, mám ještě jeden dotaz a pak snad dám pokoj, alespoň na nějakou dobu:) Jde nějak jednoduše nastavit, ideálně přes css, že na mobilu se zobrazí jen erxcepty s featured image a na všem ostatním bude celý článek bez featured image? Pokud je to moc složité, zkusím to vymyslet jinak, ale takto jsem to měl na původním blogu a moc mi to vyhovovalo. Díky a mějte se.

Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 6 roky

Ano jde, pomocí: 
@media (min-width: 550px) {

/* sem pak napsat třídu pro obrázek a display:none; */
}
Samozřejmě, že šířka v pixelech, jde nastavit tak, aby to vyhovovalo jak potřebujete.

Anonymní odpověděl před 6 roky

Tím ale zapínám/vypínám pouze featured obrázek, ne? Nebo ta třída (v mém případě něco jako wp-thumbnail-small) je použitá i na excerpt?

Frog odpověděl před 6 roky

Každopádně už jsem našel problém, který mě trápil primárně, takže už není nutno to řešit:) Ono mi to totiž deformovalo featured image, to byl důvod, proč jsem ho nechtěl používat, nebo jen tam kde byl ok a jinde ne. Nakonec jsem našel, kde byl problém. Nenapadlo mě, že vzhled nedefinují jen css, ale může to být natvrdo napsaný už v php kódu. To sem sem mohl uwidthovat na 1:1 k smrti a stejně by to nesedělo, neboť přímo ve funkci je prostě poměr 4:3:D Ještě hledám nějaké drobnosti, ale na to snad přijdu sám, nebo budu zas otravoat jinde. Takže ještě jednou děkuji za veškerou pomoc a snad se loučím:)

Vaše odpověď

14 + 15 =

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.