UpdraftPlus záloha na nový hosting

WordPress PoradnaKategorie dotazu: WordPress obecněUpdraftPlus záloha na nový hosting
Milan zeptal se před 2 roky

Zdravím. Zhavaroval mi hosting v zahraničí, takže se již nedostanu ke svým datům. Mám ale udělanou zálohu na googledrive přes plugin UpdraftPlus. Mám teď nový hosting ( doména se nemění) u wedosu. Otázka zní, stačí na novém hostingu nainstalovat WordPress + UpdraftPlus a stáhnout zálohu s googledrive a vše ( databáze, hesla, atd.) bude přepsáno ze zálohy, nebo pak budu muset přepisovat ručně nějaké (názvy databáze, hesla, atd) přes FTP v souborech? Jedná se mi o to že při nové instalaci se nastavují nové přihlašovací údaje, nový název databáze atd. Dělal to někdo z Vás a na co se připravit? Tuším že mě čeká asi pořádná pakárna. Dík za nějaké info.

1 Odpovědi
Milan odpověděl před 2 roky

Takže funguje to klasický. Na nový hosting nainstalovat WordPress + UpdraftPlus a obnovit ze zálohy. Já měnil i doménu, takže se připravte, že UpdraftPlus bude mít kecy kolem kompatibility – obnovte všechno. Pak změnit v databázi jméno domény, klasika. 1 problém může nastat, když jste na původním hostingu měli https a na novém ho ještě nemáte, nedostanete se ani do administrace pokud tam máte nainstalovanou ochranu a pluginy pro https. Vypnutí pluginů přes FTP nepomůže ( můj případ) Po instalaci certifikatu jakýmkoliv způsobem, se už do administrace dostanete. A vše funguje jak má.

Vaše odpověď

5 + 8 =

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.