“vymýšlení/domýšlení” adresy ve WP

Dobrý den, všiml jsem si takového zvláštního chování WordPressu, že když zadám třeba u vás do url toto: https://www.wplama.cz/zdroj – místo 404 se mi otevře nějaká jiná platná url https://www.wplama.cz/dotaz/zdroj-u-obrazku/. Čím se to řídí? Je to vlastnost WP a jde to ovlivnit nějakým nastavením, aby si nevymýšlel a nedohledával adresu? Děkuji Libor

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

2 názory na ““vymýšlení/domýšlení” adresy ve WP”

 1. Dobrý den, Libore,

  to, co popisujete, se zdá být chováním známým jako “fuzzy matching” nebo přesměrování založené na nejlepším odhadu, které WordPress používá, když se pokusíte přistoupit na URL, která neodpovídá žádnému konkrétnímu příspěvku, stránce nebo taxonomii. WordPress se pokusí najít nejbližší shodu založenou na dostupných URL a přesměruje vás na ni, místo aby vám ukázal standardní stránku 404.

  Ovlivnit to jde přidám vlastního přesměrování pomocí nějakého pluginu nebo úpravou přes vlastní funkci či přímo v htaccess.

 2. q6j448uya

  Já děkuji za odpověď,
  jdu si dohledat informace o fuzzy matching ve WordPressu, ještě jsem na to nenarazil. Asi to není špatné, ale v některých případech to není úplně ideální.
  Libor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru