zakázání uložení videa ze zdrojového kódu

WordPress PoradnaKategorie dotazu: WordPress obecnězakázání uložení videa ze zdrojového kódu
Milu Černochová zeptal se před 3 roky

Ahoj, řeším jeden web s videi, které se budou přes woocommerce prodávat a musím zamezit jakémukoli stažení. Podle mě to zcela nejde. Mám přidán plugin na zakázání pravého tlačítka. Samotná stránka s videem je uložená jako soukromá. Produkt je virtuální ke stažení s odkazem ne na soubor videa, ale na tu soukromou stránku. Tu tedy může vidět jen zaregistrovaný zákazník a zaregistrovat se jen při objednávce. Když se ale po koupi videa přihlásí a dostane na tu soukromou stránku, tak se ale stále může dostat na zdroják a tam si to video uložit. 🙁
Zákazník chce mít videa uložená na svém soukromém serveru ve wordpressu.
Nevíte jak to nejlépe zabezpečit? Může se nějak zakázat zobrazení zdojového kódu?
 
Moc díky, Milu

6 Odpovědi
Ferda odpověděl před 3 roky

Tohle mi přijde jako zajímavé téma. On může být ve své podstatě problém i to, že zákazník sice učiní objednávku, pak zaplatí, ale následně se rozhodně „zboží“ vrátit. Docela by mě zajímalo jak to v tomto případě (právně) je a zdali jde vrátit video 🙂 Já bych asi prodej videí řešil jako např. https://www.shutterstock.com/cs/video/clip-1025102897-surfer-carves-epic-turn-on-wave-sunset – tj. přes ten jejich web + na propojení s WP možná https://wordpress.org/plugins/shutterpress-for-shutterstock/. Nemám s tím ale zkušenost, je to jen nápad.

Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 3 roky

Ahoj,
ta soukromá stránka by měla umět maskovat URL souboru a nevypisovat jej. Při otevření těchto maskovaných odkazů by se mělo ohlídat, zda ten, kdo je chce otevřít má produkt zakoupený.

Milu odpověděl před 3 roky

->Ferda: soubor nesmí být stahovatelný do počítače… a navíc to nechtějí mít nikde externě… Možná do budoucna ano. Podle toho, jak se to chytí…
-> Tomáš: Máte pravdu – maskuje. Ale uložit jde. Takže když mu dám název a příponu, tak se mi v pohodě video uloží… 

Ferda odpověděl před 3 roky

Jestli to dobře chápu, tak se ten zákazník dostane (může dostat) k videu ještě před zaplacením. Je to tak?

Ferda odpověděl před 3 roky

Ještě mě napadá udělat dvě verze videa – jedno s vodoznakem + třeba nějakou další ochranou (nevím teď ale jakou) a druhé finální k použití. U produktu nastavit „Ke stažení“ a hodit tam nějaký limit. No a po úhradě se jen přepne status objednávky na „Dokončeno“ a tomu zákazníkovi přijde email s odkazem ke stažení té nechráněné verze. V přehledu objednávek pak bude u konkrétní objednávky vidět zdali a kolikrát to dotyčný stáhnul.

Ferda odpověděl před 3 roky

Já to asi nějak motám. Omlouvám se, dnes mi to nemyslí.

Vaše odpověď

2 + 0 =

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.