změna titulku, změna v mob. zobrazení miniatury obrázku ve výsledcích Google

WordPress PoradnaKategorie dotazu: WordPress obecnězměna titulku, změna v mob. zobrazení miniatury obrázku ve výsledcích Google
Tomas Budik zeptal se před 2 roky

Dobrý den,
obracím se na vás s radou jak změnit popis pod názvem mého odkazu nalezeným ve vyhledávači Google. Tedy jinak řečeno „Title“ – hlavní název stránky – do teď se mi podařilo změnit a změna proběhla i na Google ve výsledcích vyhledávání. Bohužel se mi nedaří změnit „Meta Description“ – text, který se zobrazí pod Title ve výsledcích vyhledávání – myslel jsem, že ve wordpressu je to hned řádek pod tím Title, ale nejspíše není. Když někomu např. přes fb zašlu odkaz na moji stránku – text který jsem chtěl, aby se zobrazil na Google ve výsledcích vyhledávače se zobrazuje se zaslaným fb odkazem – nemohu pochopit proč změna neproběhla i pro vyhledávač Google (čas na aktualizaci jsem tomu nechal) – dochází k převzetí první věty moji úvodní webové stránky v zobrazení výsledku Google.
Druhý dotaz je ohledně miniatury obrázku, který se zobrazuje v mobilním vyhledávání Google s Title a Meta Description. Zde dochází k převzetí též prvního obrázku z úvodní stránky – netuším kde ve wordpressu změnit. Je možné mi napsat postup co zakliknout, tak abych docílil změny?
Mnohokrát děkuji za poskytnutý čas
S přáním hezkého dne

1 Odpovědi
Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 2 roky

Zdravím,
Google přebírá do výsledků vyhledávání následovně:
Nadpis = Title stránky
Popisek = Meta description
Obrázek = Náhledový obrázek
Je to však jen doporučení a Google se může rozhodnout, že na daný dotaz máte jiné relevantnější obsahy na webu.

Vaše odpověď

15 + 18 =

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.