WordPress návody

Jak hromadně nainstalovat oblíbené pluginy

Autor příspěvku Martin H.

Každý, kdo vytvořil více než jeden web na WordPressu má své oblíbené pluginy, někdo jen pár a někdo i desítky. Instalování po jednom je zdlouhavé a značně otravné, a proto vznikl plugin s názvem WP Install Profiles, který umožňuje hromadnou instalaci všech oblíbených pluginů najednou. V jeho nastavení si můžete přidat neomezené množství pluginů a WP Install Profiles je za vás stáhne a nainstaluje. Pak jen zbývá pluginy aktivovat v seznamu pluginů. Podíváme se podrobně, jak celý proces probíhá.

Nastavení WP Install Profiles

Nastavení WP Install Profiles

Nejprve nainstalujte WP Install Profiles, což je jediný plugin, který budete muset instalovat manuálně. Přejděte do nastavení pluginu (na obrázku výše) v Pluginy -> Bulk Install Profiles. Zde uvidíte především formulář pro vložení textu – tam budete přidávat seznam pluginů, jeden na řádek tak, jak to vidíte v základním „default“ templatu pluginu. Můžete si samozřejmě vytvořit nový profil zadáním jeho jména do políčka pod seznamem pluginů a kliknutím na Save Profile.

Formátu zápisu seznamu pluginů

Pluginy budete zapisovat ve tvaru, v jakém se vyskytují v URL adrese pluginu na stránce WordPress.org:
http://wordpress.org/plugins/all-in-one-seo-pack/ – použijte část za /plugins/, bez lomítek a nemusíte (ale můžete) kopírovat pomlčky, namísto nich stačí mezery

Příklad pro All in one Seo Pack:
all-in-one-seo-pack
nebo
all in one seo pack

Export a import profilů

Plugin samozřejmě nabízí i export vytvořených profilů. Doporučuji vytvořit profily typu: „nutné všude“, „pro magzíny“, „pro eshopy“, „pro blogy“ – ale to už je na vás. Export provedete v záložce Export Profiles, kde můžete uložit stávající profily nebo využít možnosti Create a custom profile from this site (X plugins) (nabídne okno s výběrem pluginů nainstalovaných na dané stránce, zde si vyberete, které chcete zahrnout do uloženého profilu). Import je pak opět velmi jednoduchý, nachází se na záložce Import Profiles. Stačí vybrat předtím exportovaný profil a vše už proběhne automaticky.

online Poslední zajímavou možností je využít online profily na stránce tvůrců pluginu. Odkaz na registraci naleznete přímo v nastavení pluginu (vyznačen na obrázku). Po registraci můžete rovnou vytvořit seznam profilů na webu. Profil pak importujete pouze zadáním použitého jména u registrace do nastavení (opět na obrázku).

Doufám, že vám tento tip pomohl a už nikdy nebudete instalovat desítky pluginů manuálně jeden po jednom. V případě problémů nebo pozitivních zkušeností, napište do komentářů nebo naší poradny.

O autorovi

Martin H.

Hobby programátor, IT nadšenec a nepoučitelný kritik.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.