WordPress návody

Jak k odkazu přidat parametry NoFollow a Title

odkaz
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Ve výchozím natavení WordPress neumožňuje k odkazu přidat parametr nofollow nebo title. V tomto článku si ukážeme jak bez znalosti kódování tyto parametry k odkazu přidat.

K čemu u odkazu slouží NoFollow a Title?

Když ve WordPressu kliknete na ikonku odkazu, zobrazí se vám vyskakovací okno, které vypadá nějak takto:

Tvorba odkazu WordPress

Tvorba odkazu WordPress

Formulář vám umožní zadat adresu odkazovaného webutext, ze kterého je odkaz veden. Je zde také zaškrtávací tlačítko, při jehož označení se bude odkazovaný web otevírat v novém okně prohlížeče.

Takto vytvořený odkaz vypadá v HTML následovně:

WPlama.cz

Někteří SEO specialisti pak doporučují k obsahu přidávat další parametry:

  • Pokud například chcete na danou stránku odkazovat, ale nechcete jí předávat žádnou „šťávu“ pak můžete použít parametr rel=”nofollow”. Tento parametr řekne vyhledávacímu robotu, že chcete tento odkaz zaznamenat, ale nedávat odkazu žádnou sílu.
  • Parametr title pak umožní k odkazu přidat popisek. Do něj můžete například napsat, co se na odkazované stránce nachází.

Od verze 4.2 bylo pole pro zadání titulku z WordPressu odstraněno, nicméně ihned vzniklo několik pluginů, které tuto funkci do WordPressu vrátí. Problém však je v tom, že ne všechny pluginy také umí přidat parametr nofollow. Když jste chtěli tyto parametry k odkazu přidat, museli jste do HTML editoru a ručně je dopsat.

Jak ve vizuálním editoru přidat k odkazu title a nofollow

Nejprve je třeba si nainstalovat a aktivovat plugin Title and Nofollow For Links. Plugin se nachází v oficiálním WordPress repozitáři.

Po aktivaci pluginu není třeba provádět žádné nastavení, plugin ihned funguje a když nyní kliknete na tlačítko odkazu, zobrazí se vám následující nabídka:

Tvorba odkazu s title a nofollow

Tvorba odkazu s title a nofollow

Pokud používáte plugin v češtině je parametr title pojmenován jako Název.

Odkaz se všemi parametry pak vypadá následovně:

WPlama.cz

Jestliže ve WordPressu vytváříte odkazy často, určitě tento plugin oceníte.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

2 komentářů

  • Díky, užitečný článek, nevím proč, ale do této chvíle jsem stále používal ruční zásahy, když jsem chtěl dávat nofollow, plugin je výtaná změna 🙂

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.