WordPress návody

Jak k odkazu přidat parametry NoFollow a Title

odkaz
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Ve výchozím natavení WordPress neumožňuje k odkazu přidat parametr nofollow nebo title. V tomto článku si ukážeme jak bez znalosti kódování tyto parametry k odkazu přidat.

K čemu u odkazu slouží NoFollow a Title?

Když ve WordPressu kliknete na ikonku odkazu, zobrazí se vám vyskakovací okno, které vypadá nějak takto:

Tvorba odkazu WordPress

Tvorba odkazu WordPress

Formulář vám umožní zadat adresu odkazovaného webu a text, ze kterého je odkaz veden. Je zde také zaškrtávací tlačítko, při jehož označení se bude odkazovaný web otevírat v novém okně prohlížeče.

Takto vytvořený odkaz vypadá v HTML následovně:

WPlama.cz

Někteří SEO specialisti pak doporučují k obsahu přidávat další parametry:

  • Pokud například chcete na danou stránku odkazovat, ale nechcete jí předávat žádnou „šťávu“ pak můžete použít parametr rel=”nofollow”. Tento parametr řekne vyhledávacímu robotu, že chcete tento odkaz zaznamenat, ale nedávat odkazu žádnou sílu.
  • Parametr title pak umožní k odkazu přidat popisek. Do něj můžete například napsat, co se na odkazované stránce nachází.

Od verze 4.2 bylo pole pro zadání titulku z WordPressu odstraněno, nicméně ihned vzniklo několik pluginů, které tuto funkci do WordPressu vrátí. Problém však je v tom, že ne všechny pluginy také umí přidat parametr nofollow. Když jste chtěli tyto parametry k odkazu přidat, museli jste do HTML editoru a ručně je dopsat.

Jak ve vizuálním editoru přidat k odkazu title a nofollow

Nejprve je třeba si nainstalovat a aktivovat plugin Title and Nofollow For Links. Plugin se nachází v oficiálním WordPress repozitáři.

Po aktivaci pluginu není třeba provádět žádné nastavení, plugin ihned funguje a když nyní kliknete na tlačítko odkazu, zobrazí se vám následující nabídka:

Tvorba odkazu s title a nofollow

Tvorba odkazu s title a nofollow

Pokud používáte plugin v češtině je parametr title pojmenován jako Název.

Odkaz se všemi parametry pak vypadá následovně:

WPlama.cz

Jestliže ve WordPressu vytváříte odkazy často, určitě tento plugin oceníte.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

2 komentářů

  • Díky, užitečný článek, nevím proč, ale do této chvíle jsem stále používal ruční zásahy, když jsem chtěl dávat nofollow, plugin je výtaná změna 🙂

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!