WordPress návody

Jak vyexportovat emaily od autorů komentářů

Autor příspěvku Martin H.

Pokud máte na webu velké množství komentujících, může se hodit exportovat jejich emailové adresy. Na většině WordPress webů je nutné zadat email při odesílání komentáře, takže se množství emailů může slušně nahromadit. Pro odesílání komerčních emailů na takové adresy se ale nejprve ujistěte, že neporušujete podmínky pro ochranu osobních údajů a zajistěte si potřebný souhlas (například uvedením v podmínkách nebo checkboxem přímo u komentáře).

Pro export emailů existuje velmi jednoduchý plugin, který nese všeříkající název Export Emails. Po jeho instalaci najdete odkaz Export Mails v nástrojích. Stránka “nastavení” pluginu je opravdu jednoduchá a každý se v ní jistě hned zorientuje. Nabízí pouze dvě textové oblasti se seznamem emailu. První seznam Users emails obsahuje všechny emaily vašich zaregistrovaných uživatelů. Druhým seznamem je Commenters emails, který vypisuje emaily všech komentujících.

emailySeznamy můžete jednodušše zkopírovat a importovat do většiny nástrojů pro emailing (mailchimp apod.). Jedná se o takový krátký tip, ale někomu může usnadnit práci. Jistě existují i další způsoby pro export emailů, jaké používáte vy?

O autorovi

Martin H.

Hobby programátor, IT nadšenec a nepoučitelný kritik.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!