Jak vyexportovat emaily od autorů komentářů

Pokud máte na webu velké množství komentujících, může se hodit exportovat jejich emailové adresy. Na většině WordPress webů je nutné zadat email při odesílání komentáře, takže se množství emailů může slušně nahromadit. Pro odesílání komerčních emailů na takové adresy se ale nejprve ujistěte, že neporušujete podmínky pro ochranu osobních údajů a zajistěte si potřebný souhlas (například uvedením v podmínkách nebo checkboxem přímo u komentáře).

Pro export emailů existuje velmi jednoduchý plugin, který nese všeříkající název Export Emails. Po jeho instalaci najdete odkaz Export Mails v nástrojích. Stránka “nastavení” pluginu je opravdu jednoduchá a každý se v ní jistě hned zorientuje. Nabízí pouze dvě textové oblasti se seznamem emailu. První seznam Users emails obsahuje všechny emaily vašich zaregistrovaných uživatelů. Druhým seznamem je Commenters emails, který vypisuje emaily všech komentujících.

emaily Seznamy můžete jednodušše zkopírovat a importovat do většiny nástrojů pro emailing (mailchimp apod.). Jedná se o takový krátký tip, ale někomu může usnadnit práci. Jistě existují i další způsoby pro export emailů, jaké používáte vy?

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru