WordPress návody

Jak ve WordPressu deaktivovat revize

revize
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

WordPress obsahuje mnoho užitečných funkcí, mezi které patří i revize. Díky revizím se můžete vrátit k předchozí verzi příspěvku nebo stránky. Nicméně pokud tuto funkci nevyužíváte, nebo nechcete využívat, můžete ji deaktivovat nebo omezit.

Revize se ukládají do tabulky wp_posts a při uložení revize se v ní vždy vytvoří nový záznam. Deaktivováním revizí snížíte zvětšování databáze.

K deaktivaci revizí stačí do souboru wp-config.php, který najdete v základním adresáři WordPressu, přidat následující řádek:

define( 'WP_POST_REVISIONS', false);

Nicméně nemusíte hned deaktivovat revize, abyste zabránili zvětšování WordPress databáze. Můžete revize jen omezit. Například, pokud chcete omezit počet revizí u příspěvku nebo stránky na 3, stačí vložit následující kód do wp-config.php.

define( 'WP_POST_REVISIONS', 3);

Jak upravit interval automatického uložení příspěvku nebo stránky

S revizemi také úzce souvisí automaticky uložený koncept příspěvku nebo stránky. Ve výchozím nastavení dojde k uložení rozpracovaného obsahu každých 60 sekund. Tento interval můžete opět jednoduše změnit tak, že do wp-config.php vložíte následující kód:

define( 'AUTOSAVE_INTERVAL', 120 );

Číslo 120 značí po jaké době (v sekundách) dojde k automatickému uložení příspěvku nebo stránky. V našem příkladu tedy dojde k uložení každých 120 sekund.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

2 komentářů

  • Dobré je také využít plugin s názvem Revision Control. Revize v něm jde deaktivovat, nebo nastavit kolik revizí maximálně ukládat do databáze.

  • Díky za tip! Nicméně někdy je jednodušší neinstalovat na každou drobnost plugin a raději to udělat ve zdrojovém kódu.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 8 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.