Jak se vytváří a spravuje menu v sekci Přizpůsobit

Nová verze WordPress 4.7 přinesla spoustu nových a zajímavých funkcí, mezi kterými je i  možnost vytvářet stránky rovnou při sestavování menu v sekci Přizpůsobit. V tomto článku si ukážeme jak spravovat a vytvářet menu přes nastavení v sekci Přizpůsobit.

Nejprve běžte do Vzhled -> Přizpůsobit a zde vyberte možnost Menu. Nyní buď klikněte na tlačítko Přidat menu nebo vyberte již vytvořené menu.

Menu v Přizpůsobit
Menu v Přizpůsobit

Po kliknutí na tlačítko se zobrazí pole, do kterého napište název menu. Poté klikněte na Vytvořit menu.

Hlavní menu
Hlavní menu

Menu se vytvoří a dostanete se do jeho nastavení. Zde můžete přidat položky do menu, přiřadit menu na své místo a aktivovat funkci automatického přidávání položek do menu (tu ovšem nedoporučuji aktivovat).

Nastavení menu
Nastavení menu

Zaškrtněte možnost, kde se má menu zobrazit a klikněte na tlačítko Přidat položky. Zobrazí se nabídka, která v horní částí obsahuje vyhledávač a níže pak prvky obsahu, které lze do menu vložit.

Přidat položky do menu
Přidat položky do menu

Obvykle zde najdete Stránky, Příspěvky, Rubriky, Uživatelské odkazy a Štítky. Nabídka však může být ovlivněná aktivní šablonou nebo pluginy. Vždy když na danou možnost kliknete, zobrazí se nabídka dostupných položek a dole jak pak možnost Vytvořit novou stránku.

Vložení obsahu
Vložení obsahu

Položku do menu vložíte tak, že na ni kliknete a ona se do menu automaticky vloží. Při tvorbě nové stránky pak napíšete její jméno do pole Vytvořit novou stránku a kliknete na tlačítko Vytvořit.

Vytváření menu ve WordPress
Vytváření menu ve WordPress

Když chcete menu strukturovat, tak pod tlačítkem Přidat položky se nachází odkaz Uspořádat. Po kliknutí na něj se změní vzhled menu a u položek se zobrazí šipky. Když na některou kliknete, upraví se struktura menu.

Úprava struktury menu
Úprava struktury menu

Jakmile skončíte s tvorbou menu, klikněte na tlačítko Uložit a Publikovat úpravy a máte hotovo. Výhodou tvorby menu v tomto rozhraní je také to, že v pravé části ihned vidíte jak bude menu v šabloně vypadat.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

14 názorů na “Jak se vytváří a spravuje menu v sekci Přizpůsobit”

 1. Dobrý den, udělala jsme si menu v pravé části stránek, ale pokud kliknu na některou z položek menu se mi ztratí. Byla bych ráda, kdyby tam zůstalo, můžete mi prosím poradit, jak toho docílit?
  Děkuji za odpověď

    1. Na podstránkách už nemáte menu nastavené (asi v obsahu, šabloně nebo je zde vypnutý sidebar, těžko takhle poznat). Z toho důvodu se pak už nezobrazí.

 2. Dobrý den pane Cirkl,
  chtěla bych požádat o radu.
  V nastavení menu mám problém s tím, že když odkaz menu první úrovně má na sobě pověšené další submenu, tak první odkaz nefunguje normálně správně jako odkaz. První úroveň menu přestane fungovat jako odkaz a je pouze rozbaluje menu druhé úrovně. Mohl byste mi poradit, kde se dá nastavit, aby i v případě že je větvené menu, fungovala i první úroveň menu jako odkaz? Hledala jsem v nastavení šablony The7, na nastavení menu, ale nemohu najít žádnou volbu, která by mi to umožnila. Děkuji předem za pomoc. Marcela Blažková

  1. Dobrý den,
   nejspíše se jedná o nějaký JS v šabloně, který vypíná odkaz na rodičovské položce menu. Bohužel to asi nepůjde vypnout jinak, než vlastní úpravou šablony.

   1. To mě nenapadlo, myslela jsem, že to půjde někde jako volba nastavení zaškrtnout. Děkuji za nasměrování, zkusím se zeptat u podpory šablony, jestli mi pomůžou. Hezký den!

 3. DObrý den, omlouvám se, ale nedokážu najít info, zda a jak je možné vypnout zobrazení menu na mobilních zařízení atd. Jelikož prostě nechci na telefonu hamburger. Ale na desktop chci, aby menu zůstalo. díky za pomoc

  1. Zdravím,
   to zobrazení řídí vaše šablona. Pokud chcete burger menu vypnout a zachovat klasické menu i na telefonu, tak bude nejspíše potřeba upravit styly v šabloně.

 4. Dobrý den,
  jde na některých stránkách menu vypnout nebo mít v menu jiné položky ?
  Děkuji

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru