WordPress návody

Jak se vytváří a spravuje menu v sekci Přizpůsobit

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Nová verze WordPress 4.7 přinesla spoustu nových a zajímavých funkcí, mezi kterými je i  možnost vytvářet stránky rovnou při sestavování menu v sekci Přizpůsobit. V tomto článku si ukážeme jak spravovat a vytvářet menu přes nastavení v sekci Přizpůsobit.

Nejprve běžte do Vzhled -> Přizpůsobit a zde vyberte možnost Menu. Nyní buď klikněte na tlačítko Přidat menu nebo vyberte již vytvořené menu.

Menu v Přizpůsobit

Po kliknutí na tlačítko se zobrazí pole, do kterého napište název menu. Poté klikněte na Vytvořit menu.

Hlavní menu

Menu se vytvoří a dostanete se do jeho nastavení. Zde můžete přidat položky do menu, přiřadit menu na své místo a aktivovat funkci automatického přidávání položek do menu (tu ovšem nedoporučuji aktivovat).

Nastavení menu

Zaškrtněte možnost, kde se má menu zobrazit a klikněte na tlačítko Přidat položky. Zobrazí se nabídka, která v horní částí obsahuje vyhledávač a níže pak prvky obsahu, které lze do menu vložit.

Přidat položky do menu

Obvykle zde najdete Stránky, Příspěvky, Rubriky, Uživatelské odkazy a Štítky. Nabídka však může být ovlivněná aktivní šablonou nebo pluginy. Vždy když na danou možnost kliknete, zobrazí se nabídka dostupných položek a dole jak pak možnost Vytvořit novou stránku.

Vložení obsahu

Položku do menu vložíte tak, že na ni kliknete a ona se do menu automaticky vloží. Při tvorbě nové stránky pak napíšete její jméno do pole Vytvořit novou stránku a kliknete na tlačítko Vytvořit.

Vytváření menu ve WordPress

Když chcete menu strukturovat, tak pod tlačítkem Přidat položky se nachází odkaz Uspořádat. Po kliknutí na něj se změní vzhled menu a u položek se zobrazí šipky. Když na některou kliknete, upraví se struktura menu.

Úprava struktury menu

Jakmile skončíte s tvorbou menu, klikněte na tlačítko Uložit a Publikovat úpravy a máte hotovo. Výhodou tvorby menu v tomto rozhraní je také to, že v pravé části ihned vidíte jak bude menu v šabloně vypadat.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

8 komentářů

 • Dobrý den, udělala jsme si menu v pravé části stránek, ale pokud kliknu na některou z položek menu se mi ztratí. Byla bych ráda, kdyby tam zůstalo, můžete mi prosím poradit, jak toho docílit?
  Děkuji za odpověď

 • Dobrý den pane Cirkl,
  chtěla bych požádat o radu.
  V nastavení menu mám problém s tím, že když odkaz menu první úrovně má na sobě pověšené další submenu, tak první odkaz nefunguje normálně správně jako odkaz. První úroveň menu přestane fungovat jako odkaz a je pouze rozbaluje menu druhé úrovně. Mohl byste mi poradit, kde se dá nastavit, aby i v případě že je větvené menu, fungovala i první úroveň menu jako odkaz? Hledala jsem v nastavení šablony The7, na nastavení menu, ale nemohu najít žádnou volbu, která by mi to umožnila. Děkuji předem za pomoc. Marcela Blažková

  • Dobrý den,
   nejspíše se jedná o nějaký JS v šabloně, který vypíná odkaz na rodičovské položce menu. Bohužel to asi nepůjde vypnout jinak, než vlastní úpravou šablony.

   • To mě nenapadlo, myslela jsem, že to půjde někde jako volba nastavení zaškrtnout. Děkuji za nasměrování, zkusím se zeptat u podpory šablony, jestli mi pomůžou. Hezký den!

Zanechat komentář

Školení Divi šablona pro začátečníky a mírně pokročilé (Praha 18.4.2018)

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 3 roky. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.