WordPress návody

Jak se vytváří a spravuje menu v sekci Přizpůsobit

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Nová verze WordPress 4.7 přinesla spoustu nových a zajímavých funkcí, mezi kterými je i  možnost vytvářet stránky rovnou při sestavování menu v sekci Přizpůsobit. V tomto článku si ukážeme jak spravovat a vytvářet menu přes nastavení v sekci Přizpůsobit.

Nejprve běžte do Vzhled -> Přizpůsobit a zde vyberte možnost Menu. Nyní buď klikněte na tlačítko Přidat menu nebo vyberte již vytvořené menu.

Menu v Přizpůsobit

Po kliknutí na tlačítko se zobrazí pole, do kterého napište název menu. Poté klikněte na Vytvořit menu.

Hlavní menu

Menu se vytvoří a dostanete se do jeho nastavení. Zde můžete přidat položky do menu, přiřadit menu na své místo a aktivovat funkci automatického přidávání položek do menu (tu ovšem nedoporučuji aktivovat).

Nastavení menu

Zaškrtněte možnost, kde se má menu zobrazit a klikněte na tlačítko Přidat položky. Zobrazí se nabídka, která v horní částí obsahuje vyhledávač a níže pak prvky obsahu, které lze do menu vložit.

Přidat položky do menu

Obvykle zde najdete Stránky, Příspěvky, Rubriky, Uživatelské odkazy a Štítky. Nabídka však může být ovlivněná aktivní šablonou nebo pluginy. Vždy když na danou možnost kliknete, zobrazí se nabídka dostupných položek a dole jak pak možnost Vytvořit novou stránku.

Vložení obsahu

Položku do menu vložíte tak, že na ni kliknete a ona se do menu automaticky vloží. Při tvorbě nové stránky pak napíšete její jméno do pole Vytvořit novou stránku a kliknete na tlačítko Vytvořit.

Vytváření menu ve WordPress

Když chcete menu strukturovat, tak pod tlačítkem Přidat položky se nachází odkaz Uspořádat. Po kliknutí na něj se změní vzhled menu a u položek se zobrazí šipky. Když na některou kliknete, upraví se struktura menu.

Úprava struktury menu

Jakmile skončíte s tvorbou menu, klikněte na tlačítko Uložit a Publikovat úpravy a máte hotovo. Výhodou tvorby menu v tomto rozhraní je také to, že v pravé části ihned vidíte jak bude menu v šabloně vypadat.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

5 komentářů

  • Dobrý den, udělala jsme si menu v pravé části stránek, ale pokud kliknu na některou z položek menu se mi ztratí. Byla bych ráda, kdyby tam zůstalo, můžete mi prosím poradit, jak toho docílit?
    Děkuji za odpověď

Zanechat komentář

Přijďte 1.11. na naše WordPress Školení

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!