WordPress obecně

Nový WordPress plugin vám zabrání v napsání duplicitních názvů u příspěvků a stránek

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Pokud u WordPressu napíšete název, který jste již někdy v minulosti použili, pak WordPress zabrání duplicitě v URL adrese tak, že na konec přidá -2 a to je vše. Stejné nadpisy u příspěvků a stránek nejsou vůbec vhodné pro SEO a lepší je variabilita. Naštěstí však existuje plugin Duplicate Title Validation, který vás upozorní na duplicitní název. Plugin lze zdarma stáhnout z oficiálního repozitáře. Plugin porovnává názvy u příspěvků i stránek dohromady.

Vyzkoušel jsem publikovat příspěvek se shodným názvem jako příspěvek již zveřejněný. Již při dopsání nadpisu mě plugin upozornil hláškou Please enter another title it’s already exists (Prosím zadejte jiný název příspěvku, tento již existuje).

Upozornění na duplicitní titulek

Upozornění na duplicitní titulek

Když jsem klikl na tlačítko Publikovat, plugin zobrazil chybovou hlášku Posted considered to have been released as a duplicate (Název příspěvku byl při zveřejnění vyhodnocen jako duplicitní) a namísto publikování byl uložen jako koncept. Příspěvek nešel zveřejnit dokud jsem neupravil název.

Duplicita nadpisu

Duplicita nadpisu

Plugin je velmi jednoduchý a nemá žádné nastavení. Je to užitečný pomocník v případě, že zveřejňujete hodně obsahu. Díky pluginu Duplicate Title Validation si budete jisti, že všechny vaše příspěvky a stránky mají unikátní název.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!