Fregatka

Pro začátečníky: jak přidat titulek k obrázkům ve WordPressu

Zajímá vás, jak jednoduše přidat text pod obrázek vložený do příspěvku nebo stránky? Je to velmi jednoduché a využívá se vlastnosti obrázků ve WordPressu nazvané Titulek. V tomto článku se dozvíte několik způsobů, jak přidat titulek k obrázkům ve WordPressu.

První způsob je při nahrávání obrázku. V detailu příspěvku nebo stránky klikněte na Mediální soubory. Jakmile nahrajete obrázek, tak se na pravé straně objeví jeho miniatura a čtyři pole jménem Název, Titulek, Alternativní text a Popis.

Detail přidání obrázku
Detail přidání obrázku
 • Název – jediné předvyplněné pole, které vychází z názvu souboru. Je primárně určeno jako jméno obrázku v administraci WordPressu.
 • Titulek – kratší popis obrázku, slouží k zobrazení dodatečných informací u obrázku.
 • Alternativní text – slouží pro vyhledávače, mělo by zde být stručně a výstižně popsáno to, co je na obrázku.
 • Popis – delší popis obrázku. Nejčastěji se zobrazuje pří zvětšení obrázku z náhledového na velký.

 (Pozor: vždy závisí na šabloně, zda tyto vlastnosti obrázků podporuje a jak je styluje)

Druhým způsobem, jak vložit Titulek, je při vytváření Galerie obrázků. Jakmile nahrajete obrázky v Galerii, zobrazí se Vám možnost přidání Titulku. Podobně jako na obrázku níže.

Vkládání Titulku přes galerii
Vkládání Titulku přes galerii

Třetí způsob patrně využijete v případě, že chcete upravit vlastnosti již obrázků ve WordPressu. V levém menu administrace WordPressu klikněte na Média. Zobrazí se vám seznam všech nahraných mediálních souborů. Editaci obrázků zahájíte tak, že nad jeho řádek umístíte kurzor myši a kliknete na odkaz Upravit, který se objeví.

Zobrazí se detail obrázku a pole, kterými budete moci upravit všechny jeho základní vlastnosti – Název, Titulek, Alternativní text a Popis.

Dále je zde pod obrázkem tlačítko Upravit obrázek, díky němuž se se otevře rozhraní sloužící k úpravě obrázku. U obrázku pak můžete změnit velikost, oříznout ho, překlopit nebo otočit.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

2 názory na “Pro začátečníky: jak přidat titulek k obrázkům ve WordPressu”

 1. Dobry den, hledem, hledam, najit nic nemuzu – mate prosim nejaky tip na reseni, jak snadno vlozit text do obrazku? Nemyslim vodoznak, mel by slouzit jako titulek a jako celek by napr. odkazovaly na nejaky dalsi prispevek, stranku. Podobne jako to mate Vy pod kazdym clankem, kde ale text mate pod nahledem…

  Dekuju!

  1. Tomáš Cirkl

   To je u nás součástí šablony. Pokud toto chcete udělat v rámci příspěvku, budete k tomu potřebovat asi nejspíše nějaký shortcode co to umožní.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru