chráněné příspěvky

Pro začátečníky: jak skrýt příspěvky na WordPressu před některými jeho uživateli

WordPress je platformou určenou k publikování. Z tohoto důvodu disponuje možnostmi kontroly příspěvků, které však mnozí, kteří s WordPressem začínají, přehlédnou. Napadlo vás už, že byste si mohli psát na blog příspěvky pouze pro svou rodinu či přátele? Nebo jen pro jinou vybranou skupinu uživatelů? V následujících řádcích se dozvíte, jak můžete své příspěvky opatřit heslem či požadovat registraci pro jejich zobrazení.

Při vytváření příspěvku si všimněte možnosti zvané Viditelnost, jež je přednastavena na Veřejné. Kliknete-li na možnost Upravit, zobrazí se Vám možnosti nastavení „Chráněno heslem“ a „Soukromé“.

Publikovat box
Publikovat box

Nejjednodušším způsobem, jak chránit své příspěvky je opatřit je heslem. V nabídce vyberte možnost Chráněno heslem a následně už jen dodejte heslo. V tomto případě budou moci vaše příspěvky zhlédnout pouze ti, kteří heslo znají (například rodina či prátelé). Tento způsob ochrany osobních údajů je skvělý pro sourkomé blogy, ale co když chcete příspěvky sdílet s editory?

Právě pro ten případ je tu možnost zvaná Soukromé, která umožní zhlédnutí příspěvků pouze uživatelům na pozicích administrátorů či editorů. Tento způsob je nejčastěji využíván, aby byly zjištěny chyby v textu, například v rámci jedné společnosti. Nicméně ani toto nemusí zcela pokrýt vaše potřeby.

Pro tento účel jsou zde další mechanismy, uzpůsobené ochraně vašich článků, které využívají pokročilých technik, jako je například členství. O těchto se dozvíte již brzy.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru