WooCommerce

Jak nastavit pomocí Toret WooCommerce Manager možnost nahrávání fotografií při úpravě produktu

Toret banner
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

V nejnovější aktualizaci mobilní aplikace Toret WooCommerce Manager můžete vytvářet produkty (jednoduché, variabilní….) a samozřejmě je i upravovat. Nicméně, aby bylo možné při tvorbě/úpravě produktu nahrávat i fotografie z telefonu, je potřeba nastavit ve WordPress heslo aplikace (Application passwords).

Možnost vytvoření hesla aplikace je nová funkce, která byla do WordPress integrována ve verzi 5.6. Pokud máte starší verzi WordPress, můžete ji snadno přidat pomocí pluginu Hesla aplikací.

Heslo aplikace slouží k autorizaci uživatele bez nutnosti zadat heslo. Je tedy důležité, abyste si vytvořené heslo aplikace chránili a uložili na bezpečné místo.

Jak pro uživatele vytvořit heslo aplikace?

Přihlaste se do WordPress a běžte do Uživatelé → Přehled uživatelů a vyberte uživatele, pro kterého chcete heslo aplikace vytvořit. Doporučuji vybrat stejného uživatele, pro kterého jste vytvářeli ve WooCommerce REST API klíče.

V nastavení uživatele najdete sekci Hesla aplikací. Pod ní je možnost zadání názvu pro vytvářené heslo a tlačítko Přidat nové heslo aplikace. Název slouží jen pro vás, můžete do něj zadat, co chcete.

Vytvoření hesla aplikace u uživatele ve WordPress

Vytvoření hesla aplikace u uživatele ve WordPress

Po kliknutí na tlačítko se zobrazí vygenerované heslo aplikace. Heslo si zkopírujte nebo uložte, protože ho stejně jako REST API klíče ve WooCommerce nejde znovu zobrazit. Nicméně můžete si v případě potřeby vytvořit nové.

Vygenerované heslo aplikace

Vygenerované heslo aplikace

Nyní běžte do mobilní aplikace Toret WooCommerce Manager a při úpravě nebo vytváření produktu klikněte na obrázek a vyberte možnost Změnit.

Změna obrázku přes Toret WooCommerce Manager

Změna obrázku přes Toret WooCommerce Manager

Aplikace vás vyzve k zadání uživatelského jména (login, který používá uživatel při přihlášení do WordPress administrace ) a hesla aplikace. Zkopírujte jej a uložte.

Poznámka: V případě, že budete chtít tyto přístupy v aplikaci změnit, najdete je v nastavení obchodu.

Nastavení hesla aplikace

Nastavení hesla aplikace

Nyní máte vše nastaveno a  můžete rovnou při tvorbě nebo úpravě produktu měnit i obrázek.

Toret WooCommerce Manager

Aplikace Toret WooCommerce Manager ne nová android aplikace pro komplexní, rychlou a jednoduchou správu neomezeného množství WooCommerce obchodů.

Aplikace je nyní v beta verzi zdarma ke stažení z Google Play.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!