Chyba

Oprava zablokovaného webu s hláškou: Web je dočasně nedostupný kvůli plánované údržbě. Zkuste to prosím za chvíli znovu.

Pokud používáte sdílený hosting tak se vám může stát, že doba aktualizace překročí povolený limit na hostingu a stránka se stane kompletně nedostupná. Jediné co na ni uvidíte je informace: “Web je dočasně nedostupný kvůli plánované údržbě. Zkuste to prosím za chvíli znovu.“. V tomto článku si ukážeme jak tuto chybu opravit.

Technicky vzato nejde o chybu. Jedná se o informační zprávu, která se zobrazuje při aktualizačním procesu WordPressu. Tedy během stahování souborů na server, jejich rozbalování a instalaci. Pokud instalace proběhne správně zpráva automaticky zmizí po dokončení aktualizace. Obvykle by se tato hláška neměla zobrazovat déle než několik sekund.

Oprava špatné aktualizace

Pokud se vám zasekne aktualizační proces a vy se nemůžete do WordPressu z prohlížeče dostat, tak je třeba se přihlásit na hosting pomocí FTP.

Na hostingu pak v základní složce WordPressu najít a smazat soubor .maintenance. Od této chvíle by měl být web opět plně funkční. Jestliže tomu tak není pak došlo k přerušení aktualizace v tu nejnevhodnější dobu – při kopírování souborů. Jediné co vám nyní zbývá je dokončit aktualizaci WordPressu ručně.

Jestliže soubor .maintenance na hostingu nevídíte pak se ujistěte, že máte v FTP klientovi povolené zobrazování skrytých souborů.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

5 názorů na “Oprava zablokovaného webu s hláškou: Web je dočasně nedostupný kvůli plánované údržbě. Zkuste to prosím za chvíli znovu.”

  1. Několikrát se mi to stalo. A poprvé mě to dost vyděsilo, když web přestal reagovat. O tomto jednoduchém způsobu jsem nevěděl. Řešil jsem to odmazání složky pluginy a když jsem se mohl přihlásit tak jsem pluginy znovu nainstaloval.

  2. a co mám dělat, když jsem po aktualizaci pluginů najednou zjistil, že mi nejede administrace? web jede v pohodě, do administrace se přihlásím, ale vidím pouze bílou stránku

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru