WordPress návody

Oprava zablokovaného webu s hláškou: Web je dočasně nedostupný kvůli plánované údržbě. Zkuste to prosím za chvíli znovu.

Chyba
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Pokud používáte sdílený hosting tak se vám může stát, že doba aktualizace překročí povolený limit na hostingu a stránka se stane kompletně nedostupná. Jediné co na ni uvidíte je informace: „Web je dočasně nedostupný kvůli plánované údržbě. Zkuste to prosím za chvíli znovu.„. V tomto článku si ukážeme jak tuto chybu opravit.

Technicky vzato nejde o chybu. Jedná se o informační zprávu, která se zobrazuje při aktualizačním procesu WordPressu. Tedy během stahování souborů na server, jejich rozbalování a instalaci. Pokud instalace proběhne správně zpráva automaticky zmizí po dokončení aktualizace. Obvykle by se tato hláška neměla zobrazovat déle než několik sekund.

Oprava špatné aktualizace

Pokud se vám zasekne aktualizační proces a vy se nemůžete do WordPressu z prohlížeče dostat, tak je třeba se přihlásit na hosting pomocí FTP.

Na hostingu pak v základní složce WordPressu najít a smazat soubor .maintenance. Od této chvíle by měl být web opět plně funkční. Jestliže tomu tak není pak došlo k přerušení aktualizace v tu nejnevhodnější dobu – při kopírování souborů. Jediné co vám nyní zbývá je dokončit aktualizaci WordPressu ručně.

Jestliže soubor .maintenance na hostingu nevídíte pak se ujistěte, že máte v FTP klientovi povolené zobrazování skrytých souborů.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

5 komentářů

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 8 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.