WordPress návody

WordPress požaduje FTP při instalaci pluginu nebo šablony

Klávesnice
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Jednou ze skvělých funkcí WordPressu je bezesporu také instalace pluginů a šablon přímo z administračního rozhraní.

Nicméně někdy se může stát, že WordPress nemá dostatečný přístup k cílovému adresáři a namísto instalace se zobrazí hláška „Pro splnění požadované akce se WordPress musí připojit k webovému serveru. Zadejte prosím přihlašovací údaje k FTP, aby bylo možné pokračovat. Pokud přihlašovací údaje neznáte, kontaktujte prosím svého poskytovatele hostingu.“ a společně s ní se zde nachází také pole pro zadání přihlašovacího serveru, uživatelského jména (FTP) a hesla (FTP).

Aktualizace WordPressu

Aktualizace WordPressu

S nutností vyplnění FTP přístupu se můžete setkat při instalaci/úpravě/mazání pluginů nebo šablon, kdy se WordPress snaží o změnu při práci se soubory.

Před samotným úkonem se totiž WordPress nejdřív dotáže, zda má dostatečná práva pro práci se soubory. Jestliže WordPress dostatečné práva k nemá, jste vyzvání k zadání FTP účtu, který dané práva má.

Jak zabránit zobrazení formuláře pro zadání informací o připojení

Existuje několik způsobů jak zabránit zobrazení tohoto formuláře. Nejjednodušším z nich je úprava souboru wp-config.php, který se nachází v základním adresáři WordPressu.

Stačí do něj přidat následující řádky:

//*vložení FTP přístupu z důvodu vyhnutí se formuláře pro zadání informací o připojení pří práci s šablonou nebo pluginem*
define('FTP_HOST', 'ftp.stranka.cz');
define('FTP_USER', 'FTP_uzivatel');
define('FTP_PASS', 'FTP_heslo');
//*pokud chcete využít SSL změňte toto na true*
define('FTP_SSL', false);

Soubor uložte a je hotovo. Až bude WordPress příště potřebovat informace o připojení, vezme si je ze souboru wp-config.php.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.