Captcha

Bojujte proti spamu elegantně a bez CAPTCHA

Pohár trpělivosti se systémem CAPTCHA pomalu přetéká. Není nic otravnějšího než se zdržovat se shlukem nečitelných číslic a písmen. Zvuková podoba je jako z nejhorší noční můry a ještě nemožnější než jen obyčejný obrázek. Ale přestože se tento systém nesetkává s nadšeným přijetím, velké webové stránky jej nadále používají, jelikož neznají lepší způsob, jak se bránit botům.

Lidé z Hashcash.io na takovýto nový způsob přišli, donutili odesílatele řešit matematické příklady. Používají přitom otevřené technologie jako Asm.js, HTML5 či Web Workers aby znemožnili odeslaní formuláře bez vyřešení požadované matematické operace.

Tým Hashcash vytvořil nový plugin do WordPressu, který pomáhá uživatelům v rychlejším načítání. Nepleťte si jej však s oblíbeným WP-Hashcash pluginem. Nový plugin spolupracuje s Hashcash.IO prostřednictvím přihlášení do systému, registrace či formuláři pro odesílání komentářů. Podívejme se, jak funguje:

Volba „Přihlásit se“ je uzamčena do té doby, než uživatel sám potvrdí její aktivaci.

Hashcash - nejprve odemknout
Hashcash – nejprve odemknout

Políčko načítání se postupně vyplňuje, zatímco prohlížeč řeší matematickou úlohu, aby bylo tlačítko odemčeno. To se děje jak vizuálně, tak prostřednictvím služby WAI-ARIA, a to proto, aby byli zrakově indisponovaní uživatelé informováni a průběhu.

Hashcash - zpracovávám
Hashcash – zpracovávám

Jakmile je přístup povolen, objeví se indikátor zelené barvy.

Hashcash - odemčeno
Hashcash – odemčeno

Mezi podporované prohlížeče patří:

  • Google Chrome verze 28+
  • Mozilla Firefox verze 22+
  • Internet Explorer verze 10+
  • Opera verze 18+

Vyzkoušet Hashcash v akci si můžete prostřednictvím dema, které má tuto funkci přednastavenou při přihlašování, registraci a při posílání komentářů. Plugin je plně dostupný a ovládatelný přes klávesy Tab a Enter.

Po jeho instalaci bude třeba zadat heslo potřebné pro tuto službu ze stránky Hashcash.io, najdete jej ve stránce s nastaveními. Můžete tam také nastavit složitost, která pak určuje, do jaké míry bude pro prohlížeč složité odemknout tlačítko pro přihlášení.

Poslední informací je, že tým Hashcash plánuje program na finanční odměnu za zneškodnění spammerů, nicméně ten ještě není plně dokončen. Sledujte naši stránku a dozvíte se o této možnosti ihned po jejím zpřístupnění. Pokud tedy preferujete nutit svůj prohlížeč řešit matematické úkony než se trápit s CAPTCHou, stáhněte si Hashcash plugin, schválený organizací WordPress.org do svého panelu administrátora.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru