WordPress obecně

Chytřejší ořezávání náhledových obrázků s My Eyes Are Up Here

my eyes up here
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Také se vám někdy stalo, že vygenerovaný náhledový obrázek ani zdaleka nevystihuje celkovou fotografii? S novým pluginem My Eyes Are Up Here můžete ovlivnit ořezávání fotografií, a to především těch, na kterých jsou lidé.

WordPress v základu ořezává tzv. “na střed”. Z tohoto důvodu se  může stát, že ty nejzajímavější části fotografie, jako například lidský obličej, se dostanou mimo vyříznutou oblast. Plugin My Eyes Are Up Here řeší tento problém integrací jQuery pluginem na detekci lidské tváře. Díky tomuto pluginu se získají za pomocí algoritmu vytvořeném Liu Liu koordináty, které poté WordPress použije k oříznutí.

Po instalaci pluginu My Eyes Are Up Here nemusíte nic nastavovat. Nová sekce “face detection” je automaticky přidána do nabídky úpravy obrázku. Plugin nabízí dvě možnosti detekce tváře, a to automatickou detekci a manuální detekci za pomocí vytvořených bodů.

Náhledové obrázky

Náhledové obrázky

Základní detekce tváře je poměrně dobrá, ale v některých případech nefunguje. Naštěstí je tady možnost přidání vlastních bodů. Po jejich výběru stačí pouze kliknout na tlačítko finished a vytvoří se nové náhledové obrázky.

Pokud zvolíte více bodů vytvoří se náhledový obrázek, který se bude obsahovat co nejvíce vybraných bodů. Když zvolíte jen jeden bod, vytvoří se náhledové obrázky, které budou mít střed v tomto bodu.

Jestliže na vašem webu používáte hodně fotografií s lidmi, pak tento plugin určitě oceníte.

Plugin můžete zdarma stáhnout z oficiálního repositáře WordPressu: My Eyes Are Up Here.

 

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

1 komentář

  • Díky moc za tip na tento plugin. Dosud jsem s tím bojovala v photoshopu a je to rozdíl neskutečný.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!