my eyes up here

Chytřejší ořezávání náhledových obrázků s My Eyes Are Up Here

Také se vám někdy stalo, že vygenerovaný náhledový obrázek ani zdaleka nevystihuje celkovou fotografii? S novým pluginem My Eyes Are Up Here můžete ovlivnit ořezávání fotografií, a to především těch, na kterých jsou lidé.

WordPress v základu ořezává tzv. “na střed”. Z tohoto důvodu se  může stát, že ty nejzajímavější části fotografie, jako například lidský obličej, se dostanou mimo vyříznutou oblast. Plugin My Eyes Are Up Here řeší tento problém integrací jQuery pluginem na detekci lidské tváře. Díky tomuto pluginu se získají za pomocí algoritmu vytvořeném Liu Liu koordináty, které poté WordPress použije k oříznutí.

Po instalaci pluginu My Eyes Are Up Here nemusíte nic nastavovat. Nová sekce “face detection” je automaticky přidána do nabídky úpravy obrázku. Plugin nabízí dvě možnosti detekce tváře, a to automatickou detekci a manuální detekci za pomocí vytvořených bodů.

Náhledové obrázky
Náhledové obrázky

Základní detekce tváře je poměrně dobrá, ale v některých případech nefunguje. Naštěstí je tady možnost přidání vlastních bodů. Po jejich výběru stačí pouze kliknout na tlačítko finished a vytvoří se nové náhledové obrázky.

Pokud zvolíte více bodů vytvoří se náhledový obrázek, který se bude obsahovat co nejvíce vybraných bodů. Když zvolíte jen jeden bod, vytvoří se náhledové obrázky, které budou mít střed v tomto bodu.

Jestliže na vašem webu používáte hodně fotografií s lidmi, pak tento plugin určitě oceníte.

Plugin můžete zdarma stáhnout z oficiálního repositáře WordPressu: My Eyes Are Up Here.

 

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

1 názor na “Chytřejší ořezávání náhledových obrázků s My Eyes Are Up Here”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru