WooCommerce

Jak nastavit, aby čísla objednávek ve WooCommerce šla po sobě

WooCommerce
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Pokud aspoň trochu znáte WordPress, pak jistě víte, že všechny stránky, příspěvky anebo třeba média mají své vlastní ID. Tyto ID nemusejí být postupné a není nic neobvyklého, že máte příspěvky s ID 18,19,20 a pak najednou 40. WooCommerce využívá při tvorbě objednávek stejný systém ID jako WordPress. To je ten důvod, proč nejsou čísla objednávek po sobě.

Pokud máte běžnou webovou stránku, vůbec vám nemusí vadit, že ID stránek je různorodé. Nicméně u internetového obchodu, který je napojený na účetní systém je mnohem lepší mít objednávky očíslované nějakým logickým způsobem. Naštěstí, jak už je u WordPressu zvykem, je zde plugin, který daný problém řeší.

číslování objednávek WooCommerce

číslování objednávek WooCommerce

Proč nejsou objednávky číslovány postupně?

Nejprve je dobré si uvědomit, že WordPress ukládá všechno jako příspěvek (post). Stránky, příspěvky, média, produkty a objednávky to všechno jsou v očích WordPressu příspěvky. Tento princip je výhodný pro vývojáře, protože je jednoduší využít stejný formát pro práci s databází. Všechny tyto příspěvky (stránky, média, produkty…) používají v databázi stejnou tabulku a z toho důvodu nemohou mít stejné ID.

WooCommerce je navržena tak, aby byla co nejjednodušší a umožnila lidem jednoduché úpravy či přidávání funkcionalit. Takže v případě, že nepotřebujete mít objednávky očíslované postupně, není třeba přidávat do databáze další informace. WooCommerce vše nechává na správci stránek ať se rozhodne, zda to bude třeba nebo ne.

Jak nastavit, aby šla čísla objednávek po sobě

Nejjednodušší způsob jak zajistit, aby šla čísla objednávek za sebou je plugin Toret Order Numbers. Plugin je od českého výrobce a je kompletně lokalizovaný. Alternativou může být třeba plugin Sequential Order Numbers for WooCommerce nebo Custom Order Numbers for WooCommerce.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!