WordPress návody

Jak změnit barevné schéma WordPress administrace

Balónky u stropu
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Ve verzi WordPressu 3.8 byl představen nový desisign WordPress administrace, který používáme do dnes. Tento nový design je responzivní, takže se zobrazuje dobře na všech zařízeních, a moderní. Jeho výchozí barevné schéma je tmavé a to se nemusí líbit každému. Naštěstí je zde možnost si vybrat z dalších 7 barevných schémat. V tomto článku se podíváme jak tuto změnu provést.

Výchozí barevné schéma

Výchozí barevné schéma

Pro změnu barevného schéma běžte ve WordPress administraci do sekce Uživatelé -> Profil. Hned nahoře jako druhá položka se nachází Barevné schéma administrace, které obsahu 8 předdefinovaných schémat.

Kliknutím na schéma dojde ihned k úpravě vzhledu a vy si můžete daný vzhled prohlédnout. Pro jeho uložení však nezapomeňte kliknout na tlačítko Aktualizovat profil.

Nabídka barevných schémat

Nabídka barevných schémat

Jak přidat více barevných schémat pro WordPress administraci?

Bude k tomu třeba nainstalovat a aktivovat plugin Admin Color Schemes, který najdete v oficiálním repozitáři.

Po aktivaci znovu běžte do sekce Uživatelé -> Profil. Uvidíte, že je zde dalších 8 barevných schémat, ze kterých si můžete vybírat.

Admin Color Schemes

Admin Color Schemes

Úpravu vzhledu administrace WordPressu ocení především ti uživatelé, kteří s WordPressem pracují často a chtějí si uživatelské prostředí udělat příjemnější. Sám za sebe však můžu říci, že výchozí schéma je pro mě to nejlepší.

Jaký vzhled používáte vy?

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

1 komentář

  • Na všech administracích používám defaultní nastavení, ale tenhle plugin někde vyzkouším 🙂

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!