Debug Log

Divi 3.20: Support Center

Aktualizace z 7.3.2019 přináší do Divi šablony rozšíření nastavení v administraci WordPress o novou sekci Support Center. Do stanete se do ní tak, že v administraci WordPress v levém menu vyberete Divi → Support Center.

Jak už samotný název napovídá, jedná se o sekci plnou možností týkajících se řešení problémů ať už samostatně administrátorem stránky nebo s podporou ze strany Elegant Themes.

Pojďme se detailněji podívat na jednotlivé možnosti.

System status (Stav systému)

Zde najdete rychlý náhled na základní nastavení hostingu a barevné indikátory, zda je dané nastavení podle doporučené konfigurace nedostatečné (červená tečka), dostatečné (zelená) nebo na hraně (žlutá). Základním krokem při řešení problému by pak mělo být nejdříve upravit nastavení na hostingu tak, aby se splňovalo doporučené nastavení.

Remote Access (Vzdálený přístup)

Aktivováním přepínače Remote Access umožníte rychlý přístup podpory od Elegant Themes do vašeho WordPress webu. Přepnutím se aktivuje omezený přístup do administrace. V případě, že chcete, můžete přístup rozšířit na plný. Aktivování přepínače může udělat pouze administrátor stránek a nelze jej povolit z venčí, například ze strany Elegant Themes podpory.

Díky této nové funkci nemusíte podpoře přeposílat přístupové údaje do WordPress, aby se mohli na daný problém podívat. Stačí jen povolit Remote Access a vše je připraveno.

Vzdálený přístup jde kdykoliv vypnout manuálně nebo se automaticky deaktivuje po 4 dnech.

Safe Mode

Spoustu problémů, které uživatelé Divi šablony zažívají, je kvůli problémům od produktů třetích stran. Aktivováním funkce Safe Mode budou všechny pluginy deaktivovány a zároveň dojde k deaktivaci child šablony. Toto vypnutí je pouze pro administrátora stránek a ostatních návštěvníků se nikterak nedotkne.

Po aktivování Safe Mode se můžete vrátit k otestování problému. Pokud zde již problém není, tak je chyba v kompatibilitě a je třeba jen zjistit, jestli je na vině plugin nebo child šablona.

Safe Mode jde po otestování ihned vypnout.

Documentation & Help Videos (Dokumentace a ukázková videa)

V Support Center naleznete také přístup do oficiální dokumentace a ukázkových videí. Bohužel, vše je pouze v angličtině.

Debug Log

Debug Log
Debug Log

V případě, že máte aktivní WP_DEBUG_LOG, tak se do pole logu začnou ukládat případné problémy.  Díky tomu lze přesně zjistit, kde se nachází problém. Opět je to spíše funkce určená pro účely podpory než pro samotného uživatele Divi šablony, ale zase to zjednoduší a zrychlí komunikaci.

Takováto aktualizace sice není užitečná z hlediska běžného uživatele Divi šablony, protože nepřináší nové funkce, které by mohl využít při tvorbě stránek, ale i tak ji považuji za skvělou a užitečnou, protože se díky ní bude rychleji hledat a opravovat případný problém.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru