WPlama.cz a notebook

Nejlepší návody pro WordPress z roku 2018

Rok 2018 již před nějakou dobou skončil a tak je na čase si opět, stejně jako v roce 2016 a 2017, udělat drobné shrnutí a připomenout si ty nejlepší návody pro WordPress, které jsme zde během roku zveřejnili.

Moc děkuji všem naším čtenářům, kteří se na náš web WPlama.cz pravidelně vrací a tvoří zdejší komunitu. Díky patří také těm, kteří se do dění na webu aktivně zapojují, ať už v komentářích, poradně nebo na stránce s českými překlady.

Rekapitulace roku 2018 na WPlama.cz

Rok 2018 byl pátým rokem webu. Celkem jsme loni napsali 124 příspěvků a na web pustili 677 komentářů. Průměrná návštěvnost stránek se pak pohybovala kolem 22 000 návštěv měsíčně.

Nově jsme spustili službu správy WordPress stránek a i nadále jsme pravidelně pořádali WordPress školení. Pravidelně také stále píšeme novinky a rady týkající se Divi šablony, kterou máme rádi a používáme ji, kde to jen jde. Pro Divi šablonu jsme zpracovali online katalogu všech originálních designů zdarma, který neustále aktualizujeme.

Stále jsme aktivní na sociálních sítích Facebook a Twitter, kde máme i nového správce 🙂

Díky všem a nyní se už pojďme podívat na ty nejlepší návody pro WordPress publikované v průběhu roku 2018.

Na začátek bych rád vyzdvihl rozsáhlé články, které začátečníkům pomáhají se základními věcmi ve WordPress, a které najdete v menu pod sekcí Potřebuji pomoci s…

Dále už pak klasické měsíční shrnutí.

Leden 2018

Jak umožnit WordPress uživatelům, aby mohli smazat svůj účet a obsah –  jak pomocí WordPress pluginu Delete Me přidat specifickým uživatelským rolím možnost se smazat z WordPress stránky.

Jak ve WordPress nastavit více administrátorských emailových adres – Spravuje WordPress stránku více administrátorů? Pokud ano, mohla by se vám hodit možnost nastavit více administrátorských e-mailových adres.

Tři způsoby viditelnosti příspěvků a stránek ve WordPress – nastavení viditelnosti obsahu je ve WordPress o možnosti kontroly, který obsah kdo vidí. Publikovaný obsah má ve WordPress několik možností viditelnosti.

Únor 2018

Jak upravit položky menu pro přihlášené a nepřihlášené návštěvníky – jak ve WordPress pomocí pluginu upravovat menu pro nepřihlášené a přihlášené návštěvníky a podle uživatelských rolí.

Zpomalují neaktivní pluginy WordPress a mají se smazat? – WordPress administrátoři často nechávají plugin po testování ve WordPress a jen jej deaktivují.

Jak ve WordPress udělat porovnání fotografie před a po úpravě –  jak ve WordPress udělat posuvník, který porovnává dva obrázky.

Březen 2018

Co je to shortcode ve WordPress – shorcody ve WordPress umožňují vkládat pomocí jedné řádky kódu do obsahu soubory nebo objekty.

Šablona Extra: Výborná magazínová šablona + čeština – pokud vytváříte blog nebo webové stránky stylu zpravodajského serveru, blogu s recenzemi nebo e-magazínu, tak šablona Extra by mohla být právě to, co potřebujete

Push notifikace ve WordPress, jak nastavit upozornění na nově publikovaný obsah –  jak nastavit službu OneSignal pro WordPress.

Průvodce cookies ve WordPresss – článek o cookies, jaké WordPress ve výchozím nastavení vytváří a k čemu je používá.

Duben 2018

Jak třídit a filtrovat média podle vlastních kategorií – ve výchozím nastavení WordPress lze v sekci Média třídit pouze podle data přidání souboru nebo podle jeho typu (obrázek, video, jiné). Někdy by se však mohlo hodit si vytvářet vlastní kategorie, do kterých bude možné mediální soubory přidávat a následně podle nich třídit.

Co je to WordPress plugin – jedna z nejdůležitějších funkcí ve WordPress jsou pluginy.

Možnosti nastavení MonsterInsights, pluginu pro napojení Google Analytics – MonsterInsights je WordPress plugin, který umožňuje jednoduché vložení, úpravu a správu měřícího kódu ze služby Google Analytics.

Květen 2018

Jak změnit e-mailovou adresu a odesílatele ve WordPress – jak ve WordPress změnit hlavičku generovaných e-mailů.

Jak hromadně ve WordPress smazat komentáře – plugin Bulk Delete Comments přidává do administrace možnost hromadně mazat komentáře podle stavu, podle vybrané stránky, příspěvku nebo rubriky

Jak importovat/exportovat uživatele mezi WordPress weby – jak pomocí pluginu Import Export WordPress Users & WooCommerce Customers udělat export a import WordPress uživatelů.

Červen 2018

Jak vytvořit dočasné přihlášení do WordPress administrace bez nutnosti zadání hesla – plugin Temporary Login Without Password umožňuje vytvořit dočasný přístup do WordPress administrace.

Jak jednoduše přepínat mezi WordPress uživateli – plugin User Switching umožňuje jednoduše přepnout na jiného WordPress uživatele a zobrazit si stránku tak, jak ji vidí on.

Jak přidat vyhledávání do WordPress menu – jak přidat do menu na WordPress stránce možnost rychlého přístupu k vyhledávání pomocí pluginu Add Search to Menu.

Červenec 2018

Jak vyloučit stránku nebo příspěvek z výsledků vyhledávání – jak ve WordPress vyloučit z výsledků vyhledávání specifický příspěvek nebo stránku s pomocí pluginu Search Exclude.

Jak v sidebaru zobrazit nejnovější příspěvky s náhledovými obrázky – provozujete blog nebo internetový magazín a chcete do postranního panelu vložit widget s nejnovějšími příspěvky s náhledovým obrázkem?

Srpen 2018

Jak ve WordPress vytvořit podstránku – WordPress sám o sobě umí vytvářet hierarchickou strukturu, to znamená, že stránka může mít vytvořené podstránky neboli mít přiřazené podřazené stránky.

Jak u podstránky odstranit z URL slug nadřazené stránky – jak při použítí podstránky a hierarchické struktury stránek upravit URL podstránky tak, aby neobsahovala slug rodičovské stránky.

Září 2018

WP Rocket: Kompletní optimalizace rychlosti načítání WordPress stránky s jednoduchou administrací – WP Rocket je prémiový WordPress plugin, který dokáže nahradit několik volně dostupných pluginů a výrazně navýšit rychlost načítání stránky.

Jak přesměrovat návštěvníka stránek na náhodný příspěvek – přesměrováním na náhodný příspěvek umožníte uživatelům prozkoumat starší obsah.

Jak vypnout plugin přes FTP – nemůžete se dostat do WordPress administrace a potřebujete deaktivovat plugin? Nejjednodušší způsob je přes FTP.

Říjen 2018

Je lepší využít WordPress plugin nebo functions.php? – Co je lepší použít pro přidání funkctionality do WordPress? WordPress plugin nebo functions.php v šabloně? Plusy a mínusy obou metod.

Jak vytvořit uživatele s administračními právy přes FTP – snippet, pomocí kterého přes FTP přístup vytvoříte uživatele s uživatelskou rolí administrátor.

Jak omezit přístup na WordPress stránku pouze pro přihlášené uživatele – jak vytvořit WordPress stránku, kde se obsah zobrazí jen přihlášeným uživatelům a nepřihlášený návštěvník bude přesměrován na přihlašovací formulář.

Listopad 2018

Jak ve WordPress vytvořit a nastavit kontaktní formulář s antispam ochranou pomocí pluginu WPForms – jak ve WordPress stránce jednoduše vytvářet kontaktní nebo poptávkové formuláře s automatickou ochranou proti spamu.

Jak správně zajistit přesměrování webové stránky na novou doménu – Průvodce jednotlivými kroky správného přesměrování při změně domény, včetně ukázky nastavení trvalého přesměrování a Google Search Console.

Jak do WordPress nahrát větší soubor než dovoluje limit hostingu – jak pomocí pluginu navýšit maximální velikost nahrávaného souboru do WordPress a obejít tak nastavení hostingu a nemuset dělat úpravy přes FTP.

Prosinec 2018

Nastavení Google Analytics pro WooCommerce eshop – jak pro WordPress internetový obchod s pluginem WooCommerce nastavit pokročilé měření Google Analytics pomocí pluginu.

Jak do WordPress menu přidat klikatelný e-mail nebo telefon – jak do WordPress menu vložit klikatelné položky rychlého kontaktu (telefon a e-mailová adresa) a zobrazit je tak v hlavičce stránky.

Jak hromadně ve WordPress smazat příspěvky – návod jak pomocí hromadných úprav nebo pluginu Bulk Delete hromadně smazat příspěvky z WordPress.

Moc děkujeme, že navštěvujete naše stránky!

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru