Divi šablona a Elegant Themes

Divi 3.22: Nové možnosti ovládání odsazení a velikosti

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Od verze Divi 3.22 můžete při tvorbě obsahu za pomocí Visual Builderu upravovat vnitřní odsazení, vnější odsazení a velikost přímo z náhledu stránky za pomocí myši. Upravovat takto můžete moduly, sekce i řádky.

Šířka a výška

width, height

Upravování velikostí prvků v Divi je nyní velmi jednoduché. UI rozhraní obsahuje kotvy, které můžete použít k úpravě šířky a výšky modulu, řádky nebo sekce. Kotvy najdete na kraji elementů.

V nastavení jakéhokoliv prvku najdete nové pole pro výšku, šířku, maximální šířku a maximální výšku. Tyto možnosti jsou spojeny s novým ovládáním pomocí ukazatele myši.

Vnitřní a vnější odsazení

padding, margin

Dále můžete rychle upravovat horní, dolní, levé nebo pravé vnitřní a vnější odsazení modulu, řádky nebo sekce. Využít lze i záporných hodnot, což u vnějšího odsazení lze využít k tvorbě populárních překrývajících se prvků.

Výška, šířka a přetékání obsahu

width, height, overflow

K nastavení výšky a šířky prvku se váže i další nové nastavení, které najdete v nastavení prvku, záložce Pokročilé a položce Viditelnost. Díky tomuto nastavení můžete například jednoduše vytvořit prvek s posuvníkem.

Nové možnosti obsahují nastavení:

  • výšky,
  • maximální výšky,
  • maximální šířky,
  • minimální šířky,
  • horizontální přetékání obsahu,
  • vertikální přetékání obsahu.

Záporné vnější odsazení

margin

Pomocí posuvného nastavení s myší můžete nastavovat i záporné vnější odsazení. Pomocí této hodnoty lze nastavit například pozici prvků přes sebe.

Aktualizace Divi 3.22 nepřináší velké množství nových funkcí, ale spíše se soustředí na vylepšení uživatelského rozhraní a plynulost tvorby stránky.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

2 komentářů

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!