Nově v Divi: Přepracované nastavení pro písma a 600+ nových fontů

Změna práce s fonty a rozšíření možností nastavení písem bylo v poslední době častým požadavkem komunity kolem Divi šablony. Právě nejnovější aktualizace tyto změny obsahuje a do Divi přináší více než 600 nových fontů, vylepšenou správu písem, možnost nahrát vlastního fontu, lepší nastavení tučnosti písma, upravené nastavení nadpisů, výběr nadpisu a mnoho dalších funkcí, které si v tomto článku představíme.

Zbrusu nové nastavení pro písma

Celkový počet písem v Divi se zečtyřnásobí z původních 200 na 800. To znamená, že aktualizace obsahuje 600 nových písem implementovaných do šablony. Zároveň můžete v nastavení šablony vložit svůj Google API klíč a nechat tento seznam fontů automaticky aktualizovat. Kdykoliv pak přibude v Google fonts nové písmo, tak se automaticky zobrazí i v šabloně.

Písma v Divi
Písma v Divi

Jednoduché hledání písma

Procházení a výběr písma bylo upraveno tak, aby bylo vše jednodušší. Když otevřete seznam písem, stačí začít psát jméno a automaticky dojde k hledání.

Jednoduché hledání písma
Jednoduché hledání písma

Rychlý přístup k posledním použitým fontům

Když v Divi Builderu vyberete písmo, tak se automaticky přidá do seznamu “Naposledy použitá písma”. V tomto seznamu pak rychle vyberete písmo, které jste již použili.

Naposledy použitá písma
Naposledy použitá písma

Náhled písma při najetí myši

Výběr písma bude ještě jednodušší, díky automatickým náhledům, které se zobrazí na jméně písma při najetí myši. Můžete si tedy zobrazit náhled ještě předtím, než písmo na stránce použijete.

Automatický náhled písma
Automatický náhled písma

Nahrání a správa vlastních fontů

Nově si do Divi můžete nahrát vlastní písmo. Stačí si vybrat zdrojový soubor písma ve formátu .eot, .woff2, .woff, .ttf, nebo .otf a nahrát jej. Písmo se poté zobrazí v nabídce všech fontů. Správu vlastních fontů (nahrání, mazání, úpravu) můžete dělat bez nutnosti přenačítání stránky.

Správa vlastních fontů
Správa vlastních fontů

Nové možnosti stylů pro písma

Všechny moduly nově obsahují přepracované nastavení stylů pro písma. Patří tam kapitálky, přeškrtnutí, podtržení a dvojité podtržení.

Nové styly písma
Nové styly písma

Lepší výběr tučnost písma

Když vyberete písmo, zároveň se zobrazí dostupné nastavení pro jeho tučnost. Můžete vybírat od ultra tenkého do ultra tučného. Je to velká změna oproti předchozímu nastavení, kde byly dostupné možnosti jen normální a tučně.

Nastavení tučnosti písma
Nastavení tučnosti písma

Upravené možnosti nastavení pro nadpisy

Nově můžete upravovat styly pro každý nadpis. V Divi builderu si tedy můžete nastavit vlastní styly pro nadpis H1, H2, H3, H4, H5 a H6. V nastavení si jen stačí vybrat, jaký nadpis chcete upravovat a poté ho jen uzpůsobit vlastním představám.

Možnosti nastavení pro nadpis
Možnosti nastavení pro nadpis

Výběr úrovně nadpisu pro každý modul

Další super možností je výběr úrovně nadpisu pro každý modul inividuálně. Například u modulu upoutávka si můžete změnit nadpis H4 na H2 nebo u modulu slider nadpis H2 na H1. Díky tomu upravíte strukturu nadpisů a stránku lépe optimalizujete pro vyhledávače.

Výběr úrovně nadpisů
Výběr úrovně nadpisů

Další rozšíření možností nastavení pro písma

Textový modul v Divi má zcela přepracovanou nabídku nastavení pro práci se styly písma. Najdete zde ovládání pro odstavce, citace, seznamy a odkazy. Můžete tak ovlivnit vzhled stylů bez nutnosti vkládat vlastní CSS vložené styly.

Nastavení stylů písma
Nastavení stylů písma

Vlastní úprava stylů seznamu

U seznamu lze upravit písmo, tučnost, velikost písma a barvu. Zároveň jde upravit typ odrážek, pozice a odsazení.

Nastavení stylů pro seznamy
Nastavení stylů pro seznamy

Vlastní úprava odkazů

V textovém modulu můžete podle svých představ také upravit odkazy. Lze měnit písmo, tučnost, velikost, barva a další.

Úprava stylů odkazů
Úprava stylů odkazů

Vlastní úprava citací

Podobně jako u předchozích prvků i u citací lze měnit písmo, velikost písma, tučnost, barvu a další styly. Dokonce lze upravit i velikost ohraničení a barvu.

Úprava citací
Úprava citací

Na tento update jsem se hodně těšil. Práce v porovnání s ostatními funkcemi šablony hodně pokulhávala. Konečně je tady a Elegant Themes opět ukázali, proč Divi patří k úplné špičce prémiových šablon.

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

14 názorů na “Nově v Divi: Přepracované nastavení pro písma a 600+ nových fontů”

 1. Ivo Heger

  Kolik cca těchto fontů umí češtinu, případně dají se nějak snadno vyhledávat?

 2. Zdravím,
  neviem, či to súvisí s fontom, ale pri poli pre komentáre (len tam, všade inde to funguje) sa mi zobrazuje namiesto Odoslať komentár toto: Odosla◘ť komentár. Teda zobrazí aj “ť” ale aj ten štvorček pred nímí. A ako vravím, je to len v okne pre odkazy. Mám zakúpené členstvo v ET, takže mám DIVI oficiálne. Viete mi poradiť? Ďakujem

 3. Zdravím, mal by som ešte jednu otázku ohľadne písma. Je možné nastaviť transparentné písmo? Tak, aby bolo “cez” písmo vidieť obrázok – napr. pozadie sekcie? To znamená, že si nastavím pozadie textového modulu napr. biele a text by bol transparentný. ???
  Inak vďaka za pomoc pri diakritike. Zistil som, že problém môže byť aj v prehliadači – robí to hlavne Chrome.

 4. Dobrý den, pokouším se do DIVI nahrát vlastní font a nedaří se mi to ani pomocí různých pluginů – naposledy pomocí File Upload Types by WPForms. Pořád dokola mi při nahrávání hlásí, že není možné z bezpečnostních důvodů nahrát. Prosím, napadá vás co s tím? Moc děkuji, Lenka

   1. D9ky, to jsem udělala. CSS jsem vložila a písmo nahrávala dle vašeho návodu výše (ve stránce při výběru psíma – nahrát písmo) a i přesto mi to pořád hlasí, že to z bezpečnostních důvodů není možné. Napadá vás co mohu dělat špatně? Děkuji

    1. Písmo nenahrajete z bezpečnostních důvodů do WP. Můžete si to jedině povolit pomocí přidání této řádky do wp-config.php nebo to písmo nahrajte přes FTP.

     define(‘ALLOW_UNFILTERED_UPLOADS’, true);

     1. Dobrý den, bojuji se stejným problémem.
      define(‘ALLOW_UNFILTERED_UPLOADS’, true); jsem zkusila, ale stejně mě to nenechalo font nahrát z rozhraní Divi. Tak jsem font nahrála přímo na FTP do složky wp-content/themes/Divi-child/PISMO/Nazev_pisma/Web
      Takto nahraný font přes FTP by se pak automaticky měl zobrazit ve výběru písma v Divi? Stále ho tam nevidím. Možná mají mít složky v cestě k písmu nějaký konkrétní název, možná mám ještě udělat nějaký krok, o kterém nevím 🙂
      Poradíte, prosím? Děkuji

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru