filtr-adres-na-webu-ktere-povolit-k-indexovani-ve-vyhledavacich

WordPress PoradnaKategorie dotazu: WordPress obecněfiltr-adres-na-webu-ktere-povolit-k-indexovani-ve-vyhledavacich
Ondřej Rubeš zeptal se před 4 měsíce

Dobrý den, mám na starosti web http://www.pravonaintimitu.cz Jsem začátečník, a řeším to, abych povolil indexování stránek na webu ve vyhledávačích pouze na stránkách, příspěvcích, archivech. Ostatní obsah aby nebyl ve vyhledávačích. Objevuje se např. autor po zadání jeho jména do vyhledávače na Seznamu. Link vede na web a obsah je zřejmě automaticky generovaný, obsahuje fotky z knihovny medií, což je výsledkem nějakého nastavení v šabloně, nebo jinde. Potřeboval bych vyhledávačům zakázat indexaci tak, abych si mohl vybrat, jaké výsledky ve vyhledávání pro daný web je možné indexovat. Nejlépe si zvolit obsah podle kategorie/typu obsahu webu. Např. typ Stránka, Příspěvek, Vlastní typ příspěvku, Archiv příspěvku. A ostatní aby ve vyhledávačích nebylo. Hledal jsem plugin na nastavení indexování podle kritérií, který by umožnil povolit, nebo zakázat indexaci tímto způsobem. Pokud máte zkušenost s řešením takového \“filtru pro vyhledávače\“, můžete mi poradit? Budu rád, když hned neztratíte trpělivost nad mým dotazem, a doptáte se na konkrétní věc, která chybí k popisu problému.

1 Odpovědi
Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 4 měsíce

Dobrý den,
můžete k tomu využít nějaký SEO plugin. Například Yoast SEO. V něm si můžete definovat které sekce webu (taxonomie, typy stránek apod.) chcete indexovat a které ne.

Yoast SEO

Průvodce nastavením Yoast SEO: Search Appearance

Vaše odpověď

19 + 6 =

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 8 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.