Formát fotek

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné nějak do wordpressu přidat možnosti formátu médií? Mám fotky ve formátu ARW, ten ale wordpress nepodporuje, a při převedení fotek na jiný formát (např. JPG) se mi při použití fotky na webu zhorší kvalita, protože je ten obrázek zvětšený. Je nějaká možnost jak použít ty fotky v ARW? Nebo to na to nebude mít vliv? Děkuji

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

1 názor na “Formát fotek”

 1. Dobrý den,

  WordPress standardně nepodporuje ARW soubory (formát digitálních fotoaparátů Sony). Tento formát je navržen pro zachování maximální kvality a informací, ale není vhodný pro přímé zobrazování na webových stránkách, protože tyto soubory jsou velmi velké a vyžadují speciální software pro zpracování.

  Existuje několik možností, jak můžete pracovat s vašimi fotografiemi ve formátu ARW pro použití na WordPressu:

  1. Převod na JPEG nebo jiný podporovaný formát: To je nejběžnější přístup. Při konverzi do formátu JPEG můžete ovlivnit kvalitu a velikost souboru. Důležité je nastavit vyšší kvalitu při ukládání, aby nedošlo ke ztrátě detailů. Dále je dobré optimalizovat obrázky pro web, aby byly soubory menší, ale zachovaly si dobrou kvalitu.
  2. Použití pluginů pro WordPress: Existují pluginy, které mohou rozšířit podporu formátů souborů ve WordPressu. Nicméně, i když byste našli plugin podporující ARW soubory, stále není doporučeno používat je přímo na webu kvůli jejich velikosti a potřebě speciálního software pro zobrazení.
  3. Optimalizace a náhledy: Můžete vytvořit náhledy vašich ARW souborů ve formátu JPEG ve vysoké kvalitě a použít je na webu. Originální ARW soubory můžete uchovávat mimo web pro archivaci nebo další zpracování. Případně na ně z obrázků odkázat jako soubor ke stažení.
  4. Externí úložiště: Pokud chcete uchovávat originální ARW soubory přístupné online, můžete je uložit na cloudové úložiště nebo jiný web a na svém WordPress webu použít odkazy na tyto soubory.

  Pro optimalizaci kvality JPEG souborů při zvětšení na webu je důležité použít správné nástroje a metody pro konverzi a optimalizaci, aby nedošlo ke ztrátě kvality. Při správné konverzi by měla být kvalita pro webové použití více než dostatečná.

  Pokud i nadále potřebujete nahrát ARW soubory do WordPress webu, můžete povolit tento formát souboru následující úpravou.

  Přidejte vlastní kód do souboru functions.php vaší šablony (ideálně child šablony). Tento kód umožní WordPressu nahrávat ARW soubory, ale je důležité si uvědomit, že bez dalších úprav nebudou tyto soubory správně zobrazovány ve webovém prohlížeči, protože jsou to RAW soubory specifické pro Sony kamery.

  function custom_mime_types($mime_types){
  $mime_types['arw'] = 'image/arw'; // Přidání ARW souborů
  return $mime_types;
  }
  add_filter('upload_mimes', 'custom_mime_types', 1, 1);
  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru