Jak na alias autora

Zajda zeptal se před 5 roky

Dobrý den, zvažujeme přechod z Joomly na WP (šablona ColorMag free) a chtěl bych se zeptat, jak lze zadat ve WP jako autora někoho jiného než editora – jsme studentský portál a dostaneme např. recenzi od naší blogerky, ale vkládá ji někdo z našich editorů, ale autorství patří blogerce. V Joomle bylo pole Autor, které zůstalo buď prázné (pak autor=editor) nebo se vyplnilo Aliasem skutečného autora a to se ukázalo jako autor.  Jak na to ve WP? Díky za radu.  

3 Odpovědi
Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 5 roky

Dobrý den,
to můžete určitě udělat tak, že si uživatele (blogerku) vytvoříte jako uživatel bez práv do administrace WP. U příspěvku pak jen nastavíte tohoto uživatele jako autora.

Jak ve WordPress změnit autora příspěvku

Zajda odpověděl před 5 roky

Super, přesně takhle jsem si to představoval. Děkuji za radu – nevšiml jsem si totiž, že editor má nahoře Nastavení zobrazených informací

Zajda odpověděl před 5 roky

Tak jsem si sedl a zkusil si založit nového uživatele, kterému jsem přiřadil dle rady – roli bez práv = tzv. Návštěvník.
Bohužel když se ale dostanu do editace příspěvku a mám zobrazené pole Autor, tak se mi tam ten uživatel nenabízí.
Není to tím, že pouze ti, co mají právo vytváření a editace příspěvků, se zde zobrazují?

Vaše odpověď

7 + 18 =

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.