Jak zapsat kanonické stránky do sitemapy.

Vážený pane Cirkle, google analytics má problém, že s přechodem webu na Word press jsem některé stránky změnil a přesunul jsem texty na jiné stránky. Nic nezmizelo, ale jen je přesunuto. Google console však potřebuje informaci kam zmizely původní stránky. Dle školení Včeliště se zápis jmenuje kanonický odkaz. Nemohu najít kde ve wordpressu najdu site mapu k editaci a jak vypadá správné přesměrování stránky. Předem děkuji za odpověď

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

5 názorů na “Jak zapsat kanonické stránky do sitemapy.”

 1. Váš dotaz ohledně přesměrování stránek a nastavení kanonických odkazů ve WordPress je velmi důležitý pro správné fungování SEO (optimalizace pro vyhledávače) po změnách na vašem webu. Zde jsou kroky, které byste měli podniknout, aby vše bylo nastaveno správně:

  1. Přesměrování stránek
  Při změně struktury vašeho webu je klíčové nastavit přesměrování (redirects), aby vyhledávače i uživatelé byli správně navedeni z původních URL na nové. To zabraňuje problémům s chybějícími stránkami (404 chyby) a pomáhá udržet si hodnocení ve vyhledávačích.

  Jak to udělat ve WordPress:
  Použití pluginů: Nejjednodušší způsob, jak spravovat přesměrování ve WordPress, je použití pluginu, jako je Redirection nebo Yoast SEO. Tyto pluginy vám umožní snadno nastavit 301 přesměrování z původních URL na nové.

  2. Kanonické odkazy
  Kanonické odkazy (rel=”canonical”) slouží k řešení problémů s duplicitním obsahem tím, že vyhledávačům říkají, která verze stránky je “hlavní” a měla by být indexována. Jsou užitečné, pokud máte podobný nebo identický obsah dostupný pod více URL adresami.

  Jak to udělat ve WordPress:
  Použití pluginů: Pluginy jako Yoast SEO umožňují snadné nastavení kanonických odkazů pro vaše stránky a příspěvky. V nastavení pluginu nebo přímo v editoru příspěvku můžete určit kanonickou URL.

  3. Site mapa (Sitemap)
  Site mapa je soubor, který pomáhá vyhledávačům lépe procházet a indexovat váš web tím, že jim poskytuje seznam URL dostupných pro procházení.

  Jak ji najít a upravit ve WordPress:
  Automatická generace: Mnoho SEO pluginů pro WordPress, včetně Yoast SEO a Google XML Sitemaps, automaticky generuje site mapu vašeho webu. Tyto pluginy obvykle poskytují URL vaší site mapy, kterou můžete přidat do Google Search Console.
  Úprava není obvykle nutná: Většinou není potřeba site mapu manuálně editovat, protože se aktualizuje automaticky s každou změnou, kterou na webu provedete. Pokud potřebujete specifické změny, mohlo by být nutné se obrátit na podporu vašeho pluginu nebo provést úpravy kódem.

  Pokud jste již provedli změny na vašem webu a potřebujete, aby Google aktualizoval své indexy, můžete použít Google Search Console k podání požadavku na znovuindexování vašeho webu. To pomůže urychlit proces aktualizace informací o vašem webu ve vyhledávání Google.

  1. Vážený pane Cirkle,
   problém je já dříve měl 15 stránek. Počet stránek jsem editoval díky tomu že klienti přistupují na web z mobilů. Nyní mám jen 9 stránek.
   Rozumím, že když udělám změnu na webu tak se Yoast plugin postará o změnu site mapy.
   Co mám, ale dělat se search konzolí, která po mě chce odstranit problémy tj. editovat site mapu.
   Obrázek obrazovky search konsole zasílám emailem. Bauer

 2. Vážený pane Cirkle,
  já ty stránky na novém webu nevytvořil. Snížil jsem počet stránek. Informace jsem přesunul na stránky jiné.
  Moc děkuji za cenné rady.
  Bauer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru