Kalendář ve WordPress

WordPress PoradnaKategorie dotazu: PluginyKalendář ve WordPress
Zuzana Růžičková zeptal se před 4 roky

Dobrý večer, potřebuji poradit, jak přidat na stávající web kalendář. Nahrála jsem si Plugin Event Calendar, ale dál nevím, jak ho rozchodit – žádný kalendář se mi nezobrazil. Mohu vytvářet události, ale kde se ukazují, na to jsem nepřišla. Nevím, kde najdu sidebar a neumím ho vytvořit. Ideálně bych měla stránku na webu s názevm kalendář, na kterou, když se klikne, ukáže se veliký kalendář nebo seznam událostí chronologicky řazených. Poradíte, prosím? Jak jste již odtušil, potřebuji polopatě vysvětlit. Jsem naprostý laik, správa webu mi spadla do klína, aniž bych o tom někdy dříve něco slyšela a metoda -pokus-omyl je velmi neefektivní. Zkoušela jsem hledat na různých fórech a v článcích, ale pro mě je to pořád příliš složité…:/ Děkuji za pomoc či nasměrování! Zuzana

3 Odpovědi
h. odpověděl před 4 roky

Ahoj, já jsem taky lajk, taky jsem s tím vždycky bojovala a nakonec jsem vložila pomocí kódu kalendář google.. Je to fakt jednoduchý.. Hanka

M odpověděl před 4 roky

Ahoj,
Taky to právě řeším. Záleží taky jakou máš šablonu a kde ten kalendář chceš mít. Jestli ho chceš třeba nalevo ve sloupci, tak tomu se říká sidebar a najdeš ho většinou ve vzhled -> widgety. Vlevo máš dostupné widgety, a ty ten kalendář přetáhneš do page widget area a tam bys měla mít na výběr nebo na jakych stránkách chceš kalendář zobrazit. 
Potom jestli ve Visual Composeru si uděláš rozložení stránky (např. 1/4 + 3/4) a vybereš widgetized sidebar a v něm page widget sidebar.
Takhle to je aspoň pro šablonu jupiter a měla by to být všude podobně.
Mrkni ještě na tutoriály např.: https://themes.artbees.net/docs/adding-sidebar/

Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 4 roky

Zdravím,
doporučuji postupovat podle dokumentace: http://docs.tri.be/
Jinak práce s widgety je popsána v tomto článku:

Jak ve WordPress pracovat s widgety

Vaše odpověď

11 + 6 =

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.