Přechod z http na https – prohlížeče stále zobrazují http verzi

WordPress PoradnaKategorie dotazu: OstatníPřechod z http na https – prohlížeče stále zobrazují http verzi
Tomáš Pejřil zeptal se před 5 roky

Prohlížeče stále zobrazují http verzi, přičemž při zadání adresy webu s https web běží, stejně jako funguje na https i administrace. Z návodů různých jsem se dočetl, že po instalaci a ověření SSL certifikátu (což proběhlo) a nastavení relativních cest u obrázků a scriptů (prověřeno) stačí v Nastavení WP změnit url stránek na https. Když jsem to ale provedl, web spadnul do smyčky přesměrování. .htaccess jsem ale neměnil a v něm to není. Nemám na webu ani žádný plugin, který by zapisoval do databáze přesměrování. 
Bohužel klientův web běží na wedosu a již proběhla jiná kauza, která způsobila, že jim zablokovali odesílání formulářů. 

Když jdu na WEDOS podporu (chat), tam mi také radí přepsat v Nastavení WP ty dva url údaje. Jenomže já jim přestal věřit poté, co jsem musel obnovovat databázi staženou z jejich phpadminu, která se ale nedala zpětně importovat, protože jim to tam nefunguje.
Můj dotaz zní: když změním url přímo v phpadminu a ne ve WordPressu, lze se vrátit do předchozího stavu, kdyby to zase spadlo? Nebo je to jedno?

4 Odpovědi
David Killer odpověděl před 5 roky

Velice plodná diskuse. Gratuluji. 

Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 5 roky

Ahoj, pro přechod použij plugin Really Simple SSL, vyhneš se všem problémům se špatně nastaveným přesměrováním.

Jak nastavit u WordPress HTTPS (SSL)

Tomáš Pejřil odpověděl před 5 roky

Děkuji, ale to raději zkoušet už nebudu, neboť mi to způsobilo smyčku přesměrování a musel jsem web obnovovat ze zálohy. To samé se mi stalo, když jsem „jenom“ změnil v hlavním nastavení url webu http na https. Takže se nedá nic dělat, ale i tak díky za ochotu poradit 🙂

Katka odpověděl před 2 roky

Vyřešil jste to? Mám totiž úplně ten samý problém. Děkuji.

Vaše odpověď

9 + 1 =

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.