Reduce the number of DOM elements

WordPress PoradnaKategorie dotazu: WordPress obecněReduce the number of DOM elements
Tereza Krček zeptal se před 3 roky

Dobrý den, potýkám se s rychlostí webu. GT Metrix i PageSpeed Insights mi píší „Reduce the number of DOM elements“. Jak mohu snížit DOM? Přečetla jsem si příspěvky pro zkušenější a moc se v nich nevyznám. Znamená to například snížit počet obrázků v příspěvku?
Moc Vám děkuji.
Tereza Krček

6 Odpovědi
Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 3 roky

Zdravím,
zkuste například plugin Autoptimize nebo nějaký podobný.
https://www.wplama.cz/autoptimize-minifikaci-ve-wordpress/

Tomáš odpověděl před 3 roky

Hezký den. Přesně toto, mimo jiné, mě píšou výsledky také. Problémem je příliš veliký DOM. Pokud jsem to dobře pochopil, jedná se délku URL adres. Čím více pod stránek, tím větší. Například http://www.domena.cz/zpravy/domaci/pocasi

Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 3 roky

DOM elementy (Document Object Model) je prakticky struktura stránky (DIV, HTML, BODY). Používá se ve spojení s CSS a JS. 
Snížení DOM u CMS s nějakou šablonou může být složitější.

Ferda odpověděl před 3 roky

Zřejmě jde o web https://mamadodeste.cz (hosting savana.cz) + šablona REHub. Určitě bych nějak redukoval počet těch načítaných dat na stránce. Dále bych využil klasické stránkování třeba 6 příspěvků na stránku (https://mamadodeste.cz/category/tvoreni-3/). Ono je tam toho k doladění dost a dost.

Tereza odpověděl před 3 roky

Hezký den,
děkuji za komentáře. Plugin Autoptimize (a dalších 15 dalších) jsem zkoušela, ale ve výsledku se web zpomalí, DOM se nesníží, zvýší se doba načítání obrázků.
Redukovat počet načítaných dat na stránku znamená například odstranit nějaké widgety? Děkuji za připomínku ke stránkování, už jsem ji upravila.
 

Tomáš odpověděl před 3 roky

Tak hodně widgetů na stránce zpomaluje načítání určitě, zkušenost vlastní. Hlavně některé jako je zobrazení náhledu Facebook stránky a podobných, úložiště fotografií, ale i online chaty. A pak hodně zpomalují načítání scripty a obrázky. S pluginy se to zlepší, ale asi ne jak by člověk potřeboval (vlastní zkušenost). Taky je potřeba je umět nastavit.

Vaše odpověď

12 + 20 =