Špatné zobrazení textu

WordPress PoradnaKategorie dotazu: OstatníŠpatné zobrazení textu
Sada zeptal se před 5 roky

Ahoj,
potřeboval bych poradit, pač si nevím rady. Z FTP jsem si před časem stáhl soubor s webem jako jakousi zálohu. Nyní jsem chtěl upravit footer.php (aktualizovat rok atd.). Když jsem si soubor otevřel v netBeansu, místo klasického textu se mi místo háčků a čárek zobrazují znaky jako např. LevnĂ© ubytovánĂ­ v chatÄ›. Na stránkách je vše ale ok. Pokud ale v netBeansu přepíšu text na ‚Levné ubytování‘ tak pro změnu na stránkách se začnou zobrazovat tyto znaky. Nemůžu tak v podstatě nic upravit/editovat.
NetBeans mám aktualizovaný, zkoušel jsem si načíst soubory *.html kde se vše zobrazovalo v pořádku. Je ty stažené z FTP mi dělají takovou paseku. 
Nevím prosím někdo v čem by to mohlo být?
Děkuji

1 Odpovědi
Dominik Štoller z WP-RÁDCE odpověděl před 5 roky

Dobrý den, zkusil jste toto měnit třeba přímo ve FTP? Myslím si, že by to tu chybu nedělalo. Pokud jste to ve FTP nezkoušel, zkuste. Nebo to zkuste klasicky upravit přes notepad (textový editor), který je přímo ve Windows. Může to pomoc a je to klasika přes upravování kódů (i začátečníci v něm zkoušejí).

Doufám, že jsem Vám aspoň trochu pomohl s tímto problémem. Zdravím!

Odpověd z webu: WP-RÁDCE

Vaše odpověď

17 + 11 =

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.