Začátky s WP

Tomáš zeptal se před 5 roky

Ahoj, jsem programátor a s tvorbou webů mám docela bohaté zkušenosti ale s wp jsem nikdy nedělal. Tedy až do teď, zatím jsem vlastně jen stáhl wp a jednoduše si vytvořil stránku, článek, kontakt a to je asi všechno. Stáhnout plugin nebo změnit šablonu asi není problém ale hned vidím jak moc jsou možnosti omezené, pokud bych chtěl vytvářet web podle wireframu. Co jsem tu pročítal tak se dá vystačit pouze s jednou šablonou a tu překopávat. Protože se snažím teprve začít budu mít otázek víc. 🙂

  1. Opravdu stačí vybrat jednu šablonu, do ní si vytvářet různé typy stránek (home page, reference, atd). A dosáhnu tímto způsobem jakéhokoliv rozložení prvků, popřípadě vzhledu? Nebo narazím na nějaká omezení?  
  2. Jak při výběru šablony kterou budu používat postupovat? 
  3. Máte nějaké doporučení jak  začít? Prošel jsem co se dalo a našel jsem celkem dost užitečných článků. Problém byl v tom, že se vždy stahovaly na konkrétní téma a podrobnější články o tom jak tvořit/upravovat témata nebo jak se tvoří nová jsem nenašel. Rád bych si koupil knihu ale poslední je z roku 2013 :/ Má cenu jí vůbec ještě číst? 

Předem díky za rady. 

1 Odpovědi
Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 5 roky

Ahoj,
 
1/ V podstatě ano, my k tomu využíváme Divi.

Divi: Nejlepší šablona roku 2017?


2/ Vždy záleží na účelu projektu, podle toho se pak volí šablona.
3/ Určitě začni tak, že si nějaký web postav na tom se naučíš nejvíc. Vždy když nebudeš vědět, tak hledej návody.

Vaše odpověď

13 + 0 =

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.