Zmizení z pozic ve vyhledávání

WordPress PoradnaKategorie dotazu: OstatníZmizení z pozic ve vyhledávání
Štěpán zeptal se před 6 roky

Dobrý den,
dnes jsme nějak záhadně zmizeli ze světa vyhledávačů a nemůže najít aktuální pozici, kde se momentálně nacházíme. Ještě kolem 14. hodiny jsme byli na Google tak jako vždycky na druhém místě pod klíčovým slovem „grafické studio“. Večer jsme se již dočista vypařili. Myslíte, že tohle může být spojeno s přechodem na https, který jsme provedli v pátek? Užili jsme k tomu plugin Really simply SSL + WordPress Force HTTPS. URL adresa obsahuje zelený zámeček, což by mělo být správné.
Stránky byly zaregistrovány v search console na googlu s doménou https – www i bez. Rovněž jsme i během včerejška čelili několika pokusům o přihlášení, momentálně jich máme údajně přes 2700 zablokovaných. 🙁 V pluginu Yoast SEO jsme v search consoli objevili sedm stran (270 nenalezených URL adres) plných podobných URL s response code 404 ve stejném stylu jako je tohle:

/2016/01/18/never-tell-people-what-you-do/
/2016/02/05/fun-with-product-hunt/
/2016/02/12/give-it-five-minutes/
/2016/02/22/whats-next-in-computing/

 
Nevíte náhodou, jestli máme tyto URL adresy označit a zvolit jako opravené? Nejdou totiž smazat.
Nejsme si jisti, jestli se k nám někdo hacknul, nebo ne. Každopádně jsme ještě více vylepšili zabezpečení, díky čemuž snad nemají útočníci šanci. Děkujeme za každou pomoc, názor i odpověď.
S pozdravem, VV
Naše stránky: https://vv-graficke-studio.cz

3 Odpovědi
Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 6 roky

Koukněte, jestli v Search Console nepíše vyhledávač nějakou chybu.
Také se ujistěte, že jste při změně na https nezapomněli nastavit přesměrování z http, aby se lidi nedostávali na stránku 404 Nenalezeno.

Stepan odpověděl před 6 roky

Https by melo byt v poradku, resili jsme to primo s wedosem a ssls.cz a psali, ze uz je to ok a vse je spravne nastaveno. V search console nic nevidim :/

Tomáš Cirkl Personál odpověděl před 6 roky

Tak se doporučuji zeptat nějakého odborníka na vyhledávače 🙂 Třeba jde jen o malý výpadek a web se během pár dní vrátí.

Vaše odpověď

10 + 20 =

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.