WordPress návody

Jak chránit e-mailovou adresu proti čtení roboty

e-mail
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Snad každý WordPress web má na nějaké své stránce uvedenou e-mailovou adresu. Pokud se bojíte, že by mohlo dojít k jejímu zneužití z důvodu zasílání spamu pomocí robotů, kteří procházejí web a e-mailové adresy zařazují do spamových databází, ukážeme vám způsob, jak e-mailové adresy chránit.

TIP: Jestli chcete otestovat vaši stránku, zda tam máte nechráněný e-mail, můžete k tomu použít tento scanner.

Budeme k tomu potřebovat plugin Email Address Encoder. Plugin se nachází v oficiálním katalogu pluginů a lze jej nainstalovat přímo z WordPress administrace.

Email Address Encoder

Email Address Encoder

Plugin umí e-mailové adresy chránit tak, že je zahashuje. Automaticky takto chrání e-maily v obsahu stránek, příspěvků, komentářů, stručných výpisech textu, widgetech a dalším filtrovaném obsahu.

Po instalaci a aktivaci plugin ihned funguje a není nutné nic dalšího zapínat. Chráněný email se automaticky přeloží na sérii znaků, například: t&#111;&#109;&#x61;&#x73;&#x40;wp&#114;&#101;&#x73;&#x73;&#x2e;h&#101;&#108;&#112;<. Jeho zobrazení návštěvníkem je ale pořád stejné.

V nastavení pluginu, které najdete v Nastavení → Email Encoder, je na posledním místě položka Notices and promotions, kterou bych doporučil aktivovat. Skryjete tak reklamu na premium verzi pluginu.

Nastavení pluginu Email Addresss Encoder

Nastavení pluginu Email Addresss Encoder

Plugin umí chránit jakýkoliv obsah, nejen e-mailové adresy. Jestliže chcete chránit i například telefonní číslo, můžete jej vložit do shortcodu [encode].

Například: [encode]+420 123 456 789[/encode]

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!