WordPress návody

Jak nainstalovat češtinu do WordPressu 4.0

Jazyky
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Možná jste si všimli, že když stáhnete nejnovější verzi WordPressu z oficiálních stránek, tak v seznamu jazyků zobrazujících se na první obrazovce instalace chybí čeština.

Výběr jazyka

Výběr jazyka

Pokud se vám to tedy stane, nemusíte přeinstalovávat celý web znovu. Stačí pouze stáhnout českou verzi WordPressu z cs.wordpress.org, tu rozbalit a nakopírovat pomocí FTP nakopírovat složku languages, nacházející se v adresáři wp-content na stejné místo na hostingu.

Složka obsahuje české jazykové soubory *.po a *.mo pro WordPress.

Jakmile to uděláte, přihlašte se do administrace a v levém menu vyberte Settings -> General. Sjeďte na konec stránky a najdete ze položku Site Language, vyberte cs_CZ a klikněte na tlačítko Save changes.

Změna jazyka WordPress

Změna jazyka WordPress

Od této chvíle byste měli mít WordPress v češtině. Stejný postup lze uplatnit i při změně na jakýkoliv jiný jazyk.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

3 komentářů

    • Protože, aby byla čeština přibalena přímo do WordPress, tak musí být minimálně přeloženo 90% a to není.

  • Netušíte někdo, kde v Loco Translate mohu přeložit ty chybějící nepřeložené stringy? Například v editoru článků „Featured Image“ a „Set Featured image“ není přeloženo. Zkoušel jsem v Loco Translate projet všechny 4 nabízené překlady (Admin, System, Network…), ale nikde jsem tenhle string po synchronizaci nenašel (ani po syncu).

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!