Blog

Jak nastavit statickou stránku jako domácí stranu

WordPress je charakterizován jako blogovací nástroj a z toho důvodu se často setkáte se šablonami, které mají na hlavní straně výpis nejnovějších příspěvků. Naštěstí má WordPress zabudovanou funkci pro nastavení statické stránky jako domácí strany.

Někdy se také domácí stránce říká úvodní nebo hlavní strana.

Příprava domácí stránky

Nejprve musíte vytvořit stránku, která se bude na domácí straně zobrazovat. Uděláte to tak, že ve WordPress administraci vyberete Stránky -> Vytvořit novou a zde napíšete název strany a její obsah. Vytvořenou stránku uložíte tak, že ji publikujete.

Tvorba domácí strany
Tvorba domácí strany

Pokud budete chtít upravit obsah této strany, můžete to udělat kdykoliv později. Stačí z levého menu vybrat Stránky a ze zobrazeného seznamu kliknout na název stránky, kterou chcete upravit.

Poznámka: Jestli používat pouze blogovací šablonu, a chcete blog používat i nadále jen na podstránce, je dobré stejným postupem vytvořit i stránku Blog nebo Novinky.

Nastavení domácí strany jako domácí stránky

V levém menu vyberte Nastavení – > Zobrazování. Jako první možnost je Na úvodní stránce zobrazit. Zvolte možnost Statickou stránku.

 • Jako úvodní stránku vyberte Domácí strana
 • Jako stránku příspěvků vyberte stránku Blog nebo Novinky.

 

Nastavení zobrazování webu
Nastavení zobrazování webu

Nastavení uložte a máte hotovo. Od této chvíle máte nastavenou na domácí straně statickou stránku.

Kdy je vhodné dát na hlavní stranu statickou stránku?

Existuje několik typických případů, kdy se obvykle vytváří statická hlavní strana.

 • firemní stránky
 • vstupní strana (landing page)
 • portfolio
 • fórum

Kdy není vhodné použít na úvodní straně statickou stránku?

Stejně jako jsou stránky, kde je hlavní strana statická, jsou i typické případy, kdy se statická stránka vyloženě nehodí.

 • blogy
 • internetové magazíny

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

20 názorů na “Jak nastavit statickou stránku jako domácí stranu”

 1. Zajímalo by mě, jak udělat to, aby hlavní stránka mohla vypadat jinak, než klasická stránka (a ostatní stránky) – tzn. vlevo text a vpravo panel?

  Aby prostě ta hlavní stránka vypadala např. jako nějaká klasická vstupní landing page.

  Nemám problém s grafikou ani html/css.

 2. Hm, tak tomu zase až tak moc nerozumím a s angličtinou mám trošku problém 😀 Ale ok, zkusím to nějak přelouskat. Neplánujete o tom někdy psát?

 3. Dobrý den, zaujal mě tento příspěvek, protože se mě velmi týká. Mám totiž úvodní stránku jako statickou, je to tak v šabloně nastavené. Jenže já si šablonu trochu upravila, nechci tam mít zobrazené všechno, co nabízí. Takže jsem tam nechala pouze “from the blog”, kde se zobrazí poslední 3 příspěvky. Jenže tím, že je to statická stránka daná šablonou, nefunguje jako zobrazení nejnovějších příspěvků. Jde někde najít kód tak, abych si mohla úvodní stránku nastavit jako “nejnovější příspěvky”, které bych naformátovala tak, aby se nezobrazovaly pod sebou, jako v klasickém blogu, ale tak, jako to mám teď, tzn. ve třech sloupcích a 3 řádcích, a pod tím aby byl odkaz na další stránky příspěvků?

  Děkuji moc za radu.

  1. Tomáš Cirkl

   Zdravím,

   pokud to nastavení neumožňuje přímo šablona, pak bude nutné upravit její zdrojový kód. Buď najít tu sekci co tam máte teď a nastavit jí, aby se zobrazovali poslední příspěvky. Nebo si například přes child theme udělat novou šablonu stránky a tu udělat přesně podle vašich představ.

   Snad jsem to popsal dobře. 🙂

 4. Dobrý den, prosím o radu. V záložce Zobrazení se mi přestala zobrazovat možnost nastavení statické stránky. Nemáte tip, co udělat, aby tato možnost byla znovu aktivní? Je možné udělat nějaký reset do původního nastavení?

 5. Dobrý den,
  Potřebují udělat hlavní stránku aby byla jako slider kdy kliknu na kontakt v menu nahoře tak se posune uplně dolu kde je napsaný kontakt jde to nějak nastavit? díky

 6. Dobrý den poradil by mi někdo jak nastavit , aby po zadání domény byla stránka s příspěvky a zároveň na pravé straně sidebaru byli zobrazené nadefinované widgety. Momentálně se to chová tak, že když zadám doménu ukáže se mi jen stránka s příspěvky a pravý sloupec je prázdný.
  Ale jakmile kliknu na tlačítko domů zobrazí se příspěvky a v pravým sloupci nadefinované widgety.

 7. Dobrý den, prosím o radu. Podle daného postupu nastavím statickou úvodní stranu a po publikování se mi zobrazuje správná úvodní strana, ale bez obsahu. Co s tím? Moc děkuji za odpověď.

  1. Zdravím,

   předpokládám, že na té stránce, co ji nastavujete nějaký obsah je? Může to dělat i šablona, takhle bohužel těžko říct.

 8. radoslav vrobel

  dobrý den mám dotaz.. chtěl bych statickou hlavní stránku, dělám vše podle návodu, ale netuším kde je chyba – vytvořím stránku s popisem test a do stránky textu vložím také pouze text, tato stránka se mi zobrazí v Zobrazování/Statická stránka/Vyberu z menu danou stránku – a dám dole uložit, bohužel po této akci uložení mi to skočí znova na nejnovější příspěvky a takto se to uloží.. menu statická stránka se odklikne a samo se to zaklikne na nejnovější příspěvky.. netuším proč to tak je.. dělám chybu ve vytvoření stránky?? musí mít nějaké speciální povolení?? nastavení?? moc děkuji za radu co s tím..

  1. Zdravím,

   podle popisu to děláte dobře, vypadá to jako kdyby se ta požadovaná změna neuložila do databáze. Bohužel více takhle z popisu říci nemohu.

 9. Dobrý den,
  kde mohu nastavit HP tak, aby se mi zobrazila při kliknutí na logo. Teď tam musím mít v menu přímo stránku “úvod”, na kterou kliknu, když chci na HomePage. Jednoduše, chci kliknout na logo a dostat se na HP.
  Děkuji za radu.

  1. Zdravím,
   to záleží přímo na vaší šabloně. Měla by to umět bez možnosti nastavení, pokud to nemá, nejspíše bude potřeba úprava v šabloně.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru