WordPress návody

Jak opravit Facebook a Instagram oEmbed zobrazení ve WordPress

sociální sítě
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Jestliže na webu používáte obsah z Facebooku nebo Instagramu vložený pomocí oEmbed nebo Embed funkce, tak jej budete muset opravit.

Od 24. října tyto služby přestávají podporovat WordPress.

V tomto článku si ukážeme způsob, jak zobrazení vloženého obsahu z Facebooku a Instagramu ve WordPress opravit.

Proč nebude embed z Facebooku a Instagramu fungovat?

Facebook oznámil, že požadavky na oEmbed pro obsah z Facebooku a Instagramu budou ukončeny k 24. říjnu 2020.

Tato API funkcionalita je využívána jak v klasickém editoru, tak i u Gutenberg editoru a umožňuje vkládání vložených obrázků, videí, aktualizací nebo komentářů.

Nově chce Facebook, aby každý developer registroval jejich aplikaci a používal uživatelský token pro získávání dat.

Tato možnost bohužel není pro vývojáře jádra WordPress možná a tak se rozhodlo, že embed funkce pro Facebook a Instagramu bude odstraněna.

Facebook embed ve WordPress

Facebook embed ve WordPress

Instagram embed ve WordPress

Instagram embed ve WordPress

Jak opravit zobrazení vloženého obsahu z Facebooku a Instagramu

Nejjednodušší způsob opravy je využití pluginů. Oba níže uvedené pluginy se nacházejí ve WordPress katalogu a je možné je nainstalovat rovnou z WordPress administrace.

Facebook

Pro opravu Facebook oEmbed můžete použít plugin Smash Balloon Social Post Feed. Plugin umožňuje zobrazení Facebook příspěvků ve WordPress.

Instagram

Pro opravu Instagram oEmbed můžete použít plugin Smash Balloon Social Photo Feed. Plugin umožňuje zobrazení Instagram příspěvků ve WordPress.

Oba pluginy jsou vyvíjeny Awesome Motive, který má pro Instagram i Facebook registrovaný API klíč a vy jej tedy už nepotřebujete pro vytváření vlastních feedů.

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

4 komentářů

 • Zdravím,
  děkuji za článek.
  V souvislosti asi s tím jsem si všiml, že se i přestaly zobrazovat fotografie fanoušků u FB like boxů na webech. Jde toto prosím také nějak vyřešit? Díky 🙂

  • Dobrý den,
   to je přesně důsledek toho, že FB nyní vyžaduje token. Záleží na pluginu, který k tomu používáte, zda to začne podporovat.

   • Rozumím 🙂 … ale ani oficiální „plugin“ FB to nezobrazuje a i když jsem zkoušel „Smash Balloon Social Post“, tak to také nezobrazuje, ani po spárování s FB. Trošku mi připadá, že foto z like boxů úplně odřízly. Nebo víte, prosím o funkčním řešení? Díky

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!