WordPress návody

Jak posílat z WordPressu maily přes SMTP server

Autor příspěvku Martin H.

WordPress v základním nastavení používá pro posílání emailů klasickou PHP funkci mail(). Tato funkce ale není velmi oblíbená u emailových poskytovatelů jako je např. gmail. Přes mail() je zasíláno mnoho spamu, proto pro emaily zaslané touto funkcí platí přísnější měřítka při určování, zda se jedná o spam. I to je jeden z důvodů, proč se vyplatí využívat raději SMTP server.

Podíváme se na zoubek pluginu WP Mail SMTP. Plugin si tedy nainstalujte a přejděte do jeho nastavení (Nastavení -> Email).

mail1

Nastavení emailů

V první části nastavení můžete zvolit adresu odesilatele, jeho jméno a vybrat si, zda chcete pro všechny emaily odesílané WordPressem využívat SMTP (doporučuji). V další části už nastavíte přímo údaje SMTP serveru, který bude vaši poštu odesílat.

SMTP Server

SMTP (Simple Mail Transfer Protocol) podle Wikipedie:

Simple Mail Transfer Protocol (zkratka SMTP) je internetový protokol určený pro přenos zpráv elektronické pošty (e-mailů) mezi přepravci elektronické pošty (MTA). Protokol zajišťuje doručení pošty pomocí přímého spojení mezi odesílatelem a adresátem; zpráva je doručena do tzv. poštovní schránky adresáta, ke které potom může uživatel kdykoli (off-line) přistupovat (vybírat zprávy) pomocí protokolů POP3 nebo IMAP. Jedná se o jednu z nejstarších aplikací, původní norma RFC 821 byla vydána v roce 1982 (v roce 2001 ji nahradila novější RFC 2821). SMTP funguje nad protokolem TCP, používá port TCP/25.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Simple_Mail_Transfer_Protocol

SMTP Server zdrama do určitého počtu zpráv poskytuje například i gmail, ale ideální bude využít SMTP server vašeho hostingu – je dostupný u většiny hostingových programů.

Tak teorii necháme raději být a podíváme se na druhou část nastavení pluginu:

mail2

Nastavení SMTP serveru


Vyplňte IP adresu serveru a zaškrtněte, zda chcete používat autentifikaci k serveru pomocí přihlašovacích údajů. Obvykle musíte přihlašovací údaje vyplnit (tedy použít autentifikaci), protože drtivá většina SMTP serverů vám neumožní posílat zprávy anonymně. Můžete použít i SSL šifrování, pokud ho váš server podporuje. Plugin nabízí i možnost odeslat testovací email, který doporučuji vyzkoušet. Pokud vše proběhlo v pořádku, WordPress teď bude vaší poštu odesílat přes SMTP.

O autorovi

Martin H.

Hobby programátor, IT nadšenec a nepoučitelný kritik.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.