Divi šablona a Elegant Themes

Jak u Divi šablony skrýt hlavičku a patičku stránky

Autor příspěvku Tomáš Cirkl

V některých případech je při tvorbě speciálních stránek dobré skrýt hlavičku a patičku stránky. Využívá se k tomu speciální šablona stránky, která se jmenuje Blank Page a aktivuje se jednotlivě vždy pro danou stránku

Šablona stránky Blank Page deaktivuje hlavičku a patičku specifické stránky a ponechá pouze tělo stránky, tedy jen obsah. Obsah může být vytvořen pomocí klasického WordPress editoru nebo pomocí Divi Builderu. Tuto funkci můžete využít například při tvorbě speciálních vstupních stránek (anglicky landing page), stránek informujících o údržbě nebo rekonstrukci, stránek s formuláři a dalších…

Blank Page šablonu stránky nastavíte tak, že při tvorbě nebo úpravě stránky najdete ve WordPress administraci box s názvem Vlastnosti stránky. V něm se nachází možnost Šablona stránky, rozklikněte ji a vyberte z nabídky Blank Page a stránku uložte.

Vlastnosti stránky u Divi

Vlastnosti stránky u Divi

Když si nyní stránku zobrazíte, nebude obsahovat hlavičku ani patičku. Díky tomu můžete s Divi šablonou vytvářet opravdu různorodé stránky s unikátním rozložením a vzhledem.

Dva příklady najdete níže.

Ukázka stránky ve výstavbě

Ukázka stránky ve výstavbě

 

Ukázka vstupní stránky

Ukázka vstupní stránky

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

4 komentářů

 • Dobrý den, a jak lze prosím skrýt u Divi šablony hlavičku a patičku u příspěvku? U příspěvků žádná možnost Blank Page (BlankPost) jako u stránky není. Už jsem propátral všechna možná nastavení šablony, ale toto jsem nikde neobjevil.
  Děkuji

   • A tak to je teda pěkně v pytli:-)
    Tím pádem je mi celý systém nalevačku, protože co je platný krásný a libovolný vzhled u stránky, když u příspěvku se mi bude zobrazovat nějaký nadpis a patička, prostě věci, které tam nechci. Zkoušel jsem mazat v kódu „single post“, footer mi zmizel, ale nadpis příspěvku, to nevím, na to si už netroufám.
    Příspěvky jsou přitom potřeba pro prezentace u Essential Grid nebo i v Divi portfoliu, takže bez těch to nepostavím…
    Díky.

    • Ale, tak to by mělo jít celkem snadno upravit přes child theme. Deaktivovat header a promazat footer a je to.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!