WordPress návody

Jak umožnit návštěvníkům měnit své WordPress komentáře

Autor příspěvku Martin H.

Určitě se i vám už někdy stalo, že jste napsali na web komentář a po stiknutí tlačítka odeslat vás do oka praštila hrubka jako hrom. Především v roli anonyma pak nemáte obvykle možnost komentář jakkoliv upravovat. Pokud byste rádi dali vašim návštěvníkům šanci vyhnout se urážkám typu „nauč se česky“, podívejte se, jak funguje plugin Simple Comment Editing.

Implementace Simple Comment Editing

koment Plugin je tak jednoduchý, jak jen může být. Stačí ho nainstalovat, aktivovat a anonymní uživatelé dostanou příležitost opravit své komentáře po dobu 5 minut. Po vypršení tohoto času se komentář zamkne. Chcete-li změnit časový limit pro úpravu, bude nutné tak učinit v kódu, ale nejde o nic komplikovaného, stačí přidat následující kód do souboru functions.php v adresáři vaší šablony:

add_filter( 'sce_comment_time', 'edit_sce_comment_time' );
function edit_sce_comment_time( $time_in_minutes ) {
return 10; // číslo znamená počet minut, kdy je možné upravovat komentář
}

Dále je vhodné si přeložit texty pluginu – naštěstí podporuje .po .mo soubory, takže lze snadno přeložit pomocí Codestyling Localization. Pokud se vám do toho nechce, Simple Comment Editing obsahuje jen několik málo výrazů, které jsem pro vás přeložil:

simple-comment-editing-cs_CZ.zip – soubory extrahujte do /wp-content/plugins/simple-comment-editing/languages/

Po rozbalení souborů by měl váš plugin běžet rovnou v češtině, tedy pokud používáte globální české nastavení jazyka v souboru wp-config.php (define('WPLANG', 'cs_CZ');)

To je k editaci komentářů prozatím vše. Zajímají-li vás rozšířené možnosti komentářů, zkuste se podívat na plugin WP Ajax Edit Comments, ze kterého vznikla i tato odlehčená verze Simple Comment Editing.

O autorovi

Martin H.

Hobby programátor, IT nadšenec a nepoučitelný kritik.

1 komentář

  • A ja pozerám na miniatúru na hlavnej stránke v slideri že aká chyba 😀 a až potom som pochopil, dobrý obrázok 🙂

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.