Ostatní

Je skutečně Ghost nástupcem WordPressu?

Ghost Logo
Autor příspěvku Tomáš Cirkl

Ghost je poměrně nový redakční systém šířený jako open source. Jeho myšlenka je zcela jednoduchá. Nahradit WordPress tam, kde selhal – tedy jako ryze blogovací nástroj. WordPress se poslední dobou od této idey odklonil a nadále není tak úzce specializovaný, ale spíše se již jedná o poměrně komplexní redakční systém.

Jak jsem zmínil, Ghost je tedy open source redakční systém (šířený pod MIT licencí), který byl poprvé pro veřejnost vypuštěn 14. října 2013. To, že to nebude jen výstřel do prázdna také napovídá seznam jeho partnerů, mezi které patří například Envanto, WooThemes, Internet explorer a další (celý seznam najdete zde).

Ghost se plně soustředí na ten nejlepší zážitek autora při psaní příspěvků a na co nejjednodušší použití. Myslím, že se mu to i daří, podívejte se sami na ukázku psaní příspěvku.

Psaní příspěvků v Ghost

Psaní příspěvků v Ghost

Dokonce ani sehnat šablony pro Ghost nebude velký problém. Envanto, jakožto partner, již na svém tržišti Themeforest nabízí více než 100 pěkných premiových šablon. A dokonce i samotný Ghost má své vlastní tržiště šablon, kde najdete směs šablon placených i těch zdarma.

Administrace Ghostu je opět velmi jednoduchá a intuitivní. Design základního panelu mě opravdu mile překvapil svou originalitou.

Ghost Admin

Ghost Admin

Ghost je ke stažení z oficiálních stránek.

Tak co, líbí se vám Ghost? Dáte mu šanci? Nebo raději zůstanete jako my u WordPressu?

O autorovi

Tomáš Cirkl

Baví mě Internet a zvláště pak redakční systém WordPress. Jsem pravidelným účastníkem a přednášejícím na WordCamp Praha a WordPress konferencích.

Zanechat komentář

Získejte více informací o WordPress!

Připojte se do našeho emailového seznamu a nenechte si ujít informace, novinky a návody ze světa WordPressu.

Úspěšně jste se zapsali do našeho newsletteru. Děkujeme!

Tomáš Cirkl

Tomáš Cirkl

WordPress specialista

Blog WPlama.cz píši už více než 5 let. O WordPress přednáším a pořádám školení. Pro své klienty vytvářím a spravuji webové stránky.