Jak umožnit návštěvníkům přidávat články na váš web

Určitě jste viděli stránky, kam je možné vložit vlastní článek (tzv. guest post). Ať už šlo o různé PR weby nebo podobné, je slušná pravděpodobnost, že běžely právě na WordPressu. Popíšeme si 2 hlavní možnosti, jak umožnit samotným návštěvníkům napsat článek a odeslat ho ke schválení pro publikaci u vás na webu (nebo ho rovnou publikovat, což ale nedoporučuji).

Vkládání článku přes administraci WordPressu

Asi nejjednodušší možností, jak oprávnit návštěvníky k odeslání příspěvku je povolit jim registraci na webu přímo přes administraci WordPressu a jako základní oprávnění nově registrovaným nastavit Spolupracovník.

Adresa pro registraci: http://www.vasedomena.cz/wp-login.php?action=register
Adresa pro přihlášení: http://www.vasedomena.cz/wp-login.php

Odkazy na tyto adresy snadno umístíte někam na web a tím umožníte uživatelům se registrovat a přihlásit do administrace. Registrace musíte samozřejmě nejprve povolit v Nastavení -> Obecné zaškrtnutím políčka Registrovat se může kdokoliv u položky Členství. Hned pod členstvím najdete Výchozí úroveň nového uživatele, tu nastavte na Spolupracovník. Případně můžete zvolit jiné oprávnění – podrobný pohled na oprávnění ve WordPressu najdete v našem článku zde.

Pokud provedete uvedená nastavení, vaši čtenáři dostanou možnost vytvářet články na webu přímo přes administraci WordPressu. Jestliže však nechcete, aby návštěvníci vstupovali do administrace, pokračujte ve čtení.

Anonymní příspěvky z front-end prostředí

Nechcete-li nutit návštěvníky do registrace nebo jen netoužíte, aby viděli administraci WordPressu, bude potřeba využít k odesílání článků některý z pluginů. Já jsem zvolil free verzi pluginu User Submitted Posts. Ten tedy nainstalujte a podíváme se na jeho nastavení, které je poměrně jednoduché, ale obsahuje i pokročilejší volby – doporučuji si vyzkoušet různé možnosti. Probereme základní volby.

 • V první části nastavení můžete vybrat, co všechno bude muset návštěvník do formuláře pro odeslání článku vyplnit. Pozor si dejte u nastavení Auto Publish?, které určuje, zda se má článek odeslat ke schválení (Always moderate) nebo okamžitě publikovat (Always publish immediately) – čísla pak znamenají počet článků, které musí mít uživatel v minulosti schválené, aby došlo k automatické publikaci.
 • Ještě zkontrolujte zaškrtávací políčka u Categories, jež určují, které z kategorií může návštěvník zvolit pro publikaci příspěvku.
 • Doporučuji přeložit plugin pomocí podporovaných .po a .mo souborů (k tomu lze využít např. plugin Codestyling Localization).
 • Plugin podporuje i velmi základní ochranu proti spamu pomocí jednoduché otázky a správné odpovědi (můžete nastavit).
 • Posledním krokem je vložit shortcode [user-submitted-posts] na stránku, kde chcete formulář pro odeslání článku zobrazovat.
 • Ostatní nastavení můžete ponechat v základních hodnotách nebo zvolit podle potřeb.

Podívejte se, jak bude vypadat výsledek formuláře na stránce:

form
Formulář “User Submitted Forms”

Neuteklo vám něco?

Pokrok a WordPress na nikoho nečekají, tak nám tu raději nechte email, ať o nic nepřijdete!

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Správa WordPress webu

Nemusíte na to být sami. Pomůžeme vám s pravidelnou údržbou i novými vylepšeními.

Více informací

1 názor na “Jak umožnit návštěvníkům přidávat články na váš web”

 1. Jan Kubín

  Dobrý den,

  přidal jsem na své stránky (využívající plugin Brizy) plugin User Submitted Posts a vše funguje jak má. Mám jen jeden problém – když kdokoliv na webu přidá článek na web, tak se zobrazuje se základní neupravenou šablonou WP. Jde nějak nastavit to, aby se každý nový příspěvek vytvořil na stránce se vzhledem, který používám pro web v Brzizi pluginu?

  Díky za odpověď

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Přejít nahoru